Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Kraj: Uczniowie rozpoczynają ferie

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Uczniowie rozpoczynają ferie. W związku z pandemią koronawirusa w tym roku zimowa przerwa od nauki odbywa się w tym samym czasie dla wszystkich. Ze względu na wprowadzone ograniczenia, uczniowie spędzą ferie inaczej niż zwykle.

Zamknięte są lodowiska, stoki narciarskie, kina, czy muzea. Najmłodsi z klas od pierwszej do czwartej podstawówki mogą jednak wziąć udział w półkoloniach. Wczoraj na antenie Polskiego Radia 24 minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział, że w kwestii powrotu do szkół po feriach kluczowy będzie przyszły tydzień.

– Najbardziej prawdopodobny scenariusz jeżeli się nic nie zmieni jest taki, że wracają klasy I-III po 17 stycznia mówił minister.

W ostatnim tygodniu ferii rozpocznie się testowanie nauczycieli najmłodszych klas na obecność koronawirusa. Zapowiedział to już wcześniej rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

– Badania odbywają się na zasadzie dobrowolności. Jednak oczywistym jest, że każdy kto będzie miał pozytywny wynik do szkoły nie wróci – mówił rzecznik.

W styczniu mają się także rozpocząć szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19.

IAR/red. pg

Hits: 0

Autor P. G.

2021-01-04

Więcej informacji z tej kategorii