Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łapy: I Podlaski Przegląd Piosenki “Krok do kariery”

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

I PODLASKI PRZEGLĄD PIOSENKI „KROK DO KARIERY” – to pierwszy taki konkurs w Domu Kultury w Łapach, na którym zaprezentowali się uczestnicy z całego województwa. Wzięło w nim udział 45 solistów oraz 10 zespołów muzycznych wyłonionych we wstępnych kwalifikacjach.

Głównymi założeniami przeglądu było promowanie twórczości  uzdolnionej młodzieży z województwa podlaskiego, wyszukiwanie młodych talentów oraz doskonalenie warsztatu muzycznego. Uczestnicy konkursu zaprezentowali jurorom i publiczności nie tylko swoje wokalne umiejętności, ale także atrakcyjny dla słuchaczy ambitny repertuar.

Wydarzenie prowadziła Dyrektor Domu Kultury w Łapach – Wiktoria Wnorowska, która na samym początku gorąco przywitała gości oraz powiedziała: ” Na samym początku chciałabym podziękować za udział i przybycie wszystkim uczestnikom dzisiejszego przeglądu oraz rodzicom, którzy wspierają ich w rozwoju. Również podziękowania należą się instruktorom i nauczycielom, którzy zarażają swoją pasją wychowanków. Moim zdaniem, ich doświadczenie oraz miłość do muzyki, którą przekazują młodym ludziom, powoduje, że możemy dzisiaj się spotkać na takim wydarzeniu. Ten przegląd jest odpowiedzią na wasze potrzeby. Mam nadzieję, że dzisiejsze zaprezentowane utwory w wykonaniu młodych artystów będą krokiem w zdobyciu nowego doświadczenia, natomiast nagroda Grand Prix w każdej kategorii, którą jest nagranie piosenki w profesjonalnym studiu nagrań będzie krokiem do kariery”

W jury przeglądu zasiedli: pan Adam Bieńkowski – wokalista, pedagog śpiewu, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, pani Anna Piotrowska – skrzypaczka, absolwentka Uniwersytetu Muzycznego w Białymstoku oraz pani Urszula Dworakowska – nauczyciel muzyki w Szkole Podstawowej nr 1 w Łapach.

Przegląd objęty był patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego – Pana Artura Kosickiego.

DK Łapy

Autor M. Sz.

2022-06-08

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 30 września

Słowo Życia: 30 września

WSPOMNIENIE ŚW. HIERONIMA, DOKTORA I PREZBITERA   Łk 9, 43b-45 Gdy wszyscy pełni byli podziwu dla wszystkich...