Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łapy: Szpital wyremontuje i doposaży kolejne obiekty

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Kolejne obiekty w szpitalu powiatowym w Łapach zostaną zmodernizowane i wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny. To dzięki wsparciu z funduszy unijnych w kwocie niemal 6 mln zł. Umowę w tej sprawie podpisali w czwartek (8.07) członkowie zarządu: Wiesława Burnos i Marek Malinowski oraz Urszula Łapińska, dyrektor szpitala. 

– Zawsze warto inwestować w jednostki opieki zdrowotnej, bo ludzkie życie to największa wartość – mówił Marek Malinowski. – Poprawa jakości usług medycznych to jeden z priorytetów obecnego zarządu – podkreślił.

Z realizacji projektu skorzystają wszyscy. Zwiększy się komfort pobytu pacjentów i warunki pracy lekarzy.

– W ramach tych pieniędzy planujemy dokończyć remont i przebudowę budynku przy ul. Piaskowej tam, gdzie mieści się rehabilitacja. Druga część inwestycji to budynek główny szpitala, laboratorium oraz pracownia radiologiczna. Będzie remont pomieszczeń, dostosowanie ich do potrzeb pacjentów i personelu oraz doposażenie w nowoczesny sprzęt – mówiła dyrektor Urszula Łapińska.

Doposażone i wyremontowane zostaną pracownie: fizjoterapii, rentgenodiagnostyki ogólnej i USG, poradnie: rehabilitacyjna i położniczo-ginekologiczna, laboratorium diagnostyczne oraz ośrodek rehabilitacji leczniczej. W ramach projektu zakupione będą również meble i sprzęt komputerowy.

Inwestycja ma być gotowa w 2022 roku. Jej koszt wyniesie 7,1 mln zł, a dotacja z funduszy europejskich pokryje 5,85 mln zł.

Wrota Podlasia

Hits: 27

Autor P. G.

2021-07-09

Więcej informacji z tej kategorii