Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: 82. rocznica wybuchu II Wojny Światowej w Dolinie Pamięci

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Łomża pamięta o wydarzeniach sprzed 82 lat. Punktualnie w południe rozległy się syreny alarmowe, a po chwili w Dolinie Pamięci przy Sanktuarium Miłosierdzia Bożego przedstawiciele miasta, powiatu, wojska oraz szkół złożyli kwiaty ku pamięci ofiar i bohaterów II wojny światowej.

To nie tylko pamięć, ale i nauka dla młodszych pokoleń – mówi Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży:

– Wojna, która pochłonęła wiele ofiar. Wojna, która dotknęła mieszkańców Łomży. Dzisiaj, poprzez złożenie kwiatów staraliśmy się oddać i hołd i honor właśnie tym osobom poległym, które walczyły o naszą wolność. O to, że dzisiaj żyjemy w wolnym kraju i warto na pewno o tym pamiętać. Żebyśmy poprzez właśnie ten symbol dali też taki wyraz młodemu pokoleniu, że o naszych bohaterach, tych którzy walczyli o Rzeczpospolitą należy się szacunek i pamięć. 

      2021-09-01 Mariusz Chrzanowski o rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

W centrum tych wspomnień jest człowiek – dodaje płk Paweł Gałązka, dowódca 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego:

– Jest to dobry czas na zadumę, ale przede wszystkim na zastanowienie się nad naszym postępowaniem w tym świecie takiej globalizacji, informatyzacji i tak dalej, że jednak najważniejszym składnikiem, czynnikiem życia jest człowiek. Trzeba dbać o siebie, dbać o środowisko i przede wszystkim pamiętać o tych ludziach, którzy dla naszej wolności, wolności Ojczyzny oddali krew i życie. 

      2021-09-01 płk Paweł Gałązka o rocznicy wybuchu II Wojny Światowej

II wojna światowa była jednym z najtragiczniejszych konfliktów zbrojnych w dziejach ludzkości. Do dziś wciąż nie są znane jej wszystkie ofiary. Niektóre źródła podają, że pochłonęła ona życie nawet 72 mln ludzi. Historycy szacują, że w okresie od 1939 do 1945 roku zginęło prawie 6 mln obywateli Polski.

pg

Hits: 70

Autor P. G.

2021-09-01

Więcej informacji z tej kategorii