Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: „Blaski i cienie” – spotkanie z Bożydarem Iwanowem w Hali Kultury

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

„Blaski i cienie” – to hasło piątkowego spotkania w Hali Kultury z Bożydarem Iwanowem, jednym z najpopularniejszych i najbardziej rozpoznawalnych komentatorów i dziennikarzy sportowych w Polsce. Wcześniej dziennikarz jako gość specjalny weźmie udział w uroczystości wręczenia między innymi „Łomżyńskich Laurów Sportowych”.

W trakcie spotkania Bożydar Iwanow opowie on o blaskach i cieniach nie tylko swojej pracy zawodowej, ale także codziennych zmaganiach i życiowych zakrętach, które napotykamy my wszyscy bez względu na wykonywany zawód, status społeczny czy materialny. Będzie to opowieść nie tylko o drodze na szczyt, ale też o walce ze zmaganiem się z własnymi słabościami i opowieść o upadaniu i podnoszeniu się z kolan. Po wystąpieniu będzie możliwość zadawania pytań i dyskusji. Wcześniej dziennikarz jako gość specjalny weźmie udział w uroczystości wręczenia „Łomżyńskich Laurów Sportowych” oraz nagród dla „Łomżyńskiego Społecznika” i „Łomżyńskiej Inicjatywy” 2022 roku. Bożydar Iwanow ukończył studia politologiczne na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pracę w zawodzie rozpoczął w 1991 roku jeszcze w trakcie studiów. Został prowadzącym programu „Strych” poświęconemu muzyce heavymetalowej. Jednocześnie zajmował się też pisaniem i redagowaniem polskiej edycji Metal Hammera – brytyjskiego pisma o muzyce heavymetalowej.

W 1997 trafił do redakcji sportowej TVP w Warszawie. W 1998 pojechał w charakterze komentatora TVP2 na piłkarskie Mistrzostwa Świata we Francji. Rok później był sprawozdawcą sportowym finału europejskiego pucharu, (Lazio Rzym – Mallorca 1999 r.), dzięki czemu, mając zaledwie 25 lat został najmłodszym komentatorem tych rozgrywek w historii Telewizji Polskiej.

W 1999 roku Bożydar Iwanow przeniósł się do nowo utworzonej stacji Wizja Sport, dla której komentował eliminacje do mistrzostw świata w piłce nożnej 2002, w tym mecze reprezentacji Polski. Od 2002 roku jest związany z telewizją Polsat, w której jest komentatorem i prowadzącym studia podczas meczów piłki nożnej. Na antenie Polsatu Sport komentuje m.in. mecze piłkarskiej Ligi Mistrzów oraz reprezentacji Polski. Jest także prowadzącym cotygodniowy magazyn piłkarski na antenie kanału Polsat Sport „Cafe Futbol” oraz jako felietonista współpracuje z „Przeglądem Sportowym” oraz współpracował z Tygodnikiem „Piłka Nożna”.

Uznany dziennikarz był reporterem na trzech Mistrzostwach Świata w piłce nożnej w 1998 (TVP), 2002 i 2006 (Polsat). Komentował Mistrzostwa Europy 2008 oraz prowadził studio Euro 2008. Komentował również liczne spotkania Ligi Mistrzów UEFA w tym finały tych najbardziej prestiżowych rozgrywek sportowych w Europie.

W 2006 został nominowany do nagrody “Dziennikarz Roku”. W 2009 zajął trzecie miejsce w rankingu na najlepiej ocenianych komentatorów opublikowanym przez dziennik „Rzeczpospolita”. Wielokrotnie nominowany do TeleKamer i Dziennikarskiej Osobowości Roku. Laureat statuetki Magazynu Fashion dla najlepiej ubranego mężczyzny mediów.

Początek spotkania w piątek o 17 w Hali Kultury na Starym Rynku.

bś/UM Łomża

2023-02-06

Więcej informacji z tej kategorii