Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Chciał sprzedać radio, stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Świąteczny poniedziałek na pewno zapamięta 28-letni mieszkaniec Łomży. Tego dnia mężczyzna stracił 28 tysięcy złotych. Wczoraj mieszkaniec Łomży przyszedł do łomżyńskiej komendy i poinformował, że padł ofiarą oszusta. Poinformował, że w poniedziałek wystawił na sprzedaż radio samochodowe na jednym z portalu internetowych.

O szczegółach podkomisarz Justyna Janowska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży:

– Chwilę później poprzez ten sam portal skontaktował się z nim zainteresowany klient. Zaproponował, żeby zakupu dokonać za pomocą jednej z firm kurierskich. Następnie otrzymał link, po kliknięciu którego miały wpłynąć pieniądze na konto. 28-latek wszedł w przesłany link i wybrał swój bank. Strona, do której został przekierowany, była łudząco podobna do prawdziwej strony jego banku. Tam wpisał swój login oraz hasło. Kiedy po około godzinie mężczyzna sprawdził swoje konto okazało się, że z jego rachunku zniknęło 28 tysięcy złotych, a kontakt z rzekomym kupującym się urwał.

      2022-04-20 Justyna Janowska o oszustwie 1

Policjanci ponownie apelują o rozsądek i czujność podczas podejmowania decyzji finansowych:

– Nigdy nie wchodźmy w otrzymywane linki, które przekierowują nas na fałszywe strony banku. Zweryfikujmy autentyczność strony, na której wpisujemy login i hasło do bankowości elektronicznej. Nie dajmy się zwieźć, gdyż są one łudząco podobne do tych, z których korzystamy na co dzień. 

      2022-04-20 Justyna Janowska o oszustwie 2

O metodach stosowanych przez oszustów rozmawiajmy z najbliższymi. To pozwoli im ochronić nie tylko pieniądze, ale i dane osobowe.

jt

Autor P. G.

2022-04-20

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 1 lutego

Słowo Życia: 1 lutego

ŚRODA CZWARTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO Mk 6, 1-6 Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego...