Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Chciała pomóc córce, straciła 70 tysięcy złotych

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

82-letnia mieszkanka Łomży uwierzyła, że pomaga swojej córce, która spowodowała wypadek. W rezultacie seniorka straciła 70 tysiące złotych. Wszystko zaczęło się od telefonu kobiety, która podała się za policjantkę.

Wczoraj po 17, na numer stacjonarny 82-latki zadzwoniła kobieta, która podała się za policjantkę. Powiedziała, że jej córka potrąciła kobietę w ciąży i grozi jej za to więzienie. Ciężarna zgodziła się jednak pójść na ugodę. Zażądała 160 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Kobieta zgodziła się zapłacić 70 tysięcy. Rzekoma policjantka oświadczyła, że po pieniądze zgłosi się Pani adwokat, która reprezentuje ciężarna poszkodowaną. Po niedługim czasie do mieszkania 82-latki przyszła młoda kobieta, której to seniorka przekazała zapakowane w torbę foliową 70 tysięcy złotych. Policjantka podczas rozmowy telefonicznej zapewniła kobietę, że gdy tylko przekaże pieniądze i dopełnią wszelkich formalności córkę odwiozą do jej domu. 82-latka czekała na córkę do późnego wieczora, a gdy ta nie wracała poszła do jej mieszkania. Tam dowiedziała się, że padła ofiara oszustów, a córka nie brała udziału w żadnym zdarzeniu drogowym.

Ważne:

  • Policjanci prowadząc czynności służbowe nigdy nie zwracają się z prośbą o przekazanie pieniędzy.
  • W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, a tym bardziej o zaistniałym fakcie stania się ofiarą oszusta, należy natychmiast poinformować Policję, dzwoniąc pod numer 112.
  • Zachowaj ostrożność – jeżeli dzwoni ktoś, kto podszywa się pod członka rodziny, policjanta i prosi o pieniądze, nie podejmuj żadnych pochopnych działań – nie wykonuj jego poleceń, nie podawaj numeru komórkowego – nie daj się zmanipulować!
  • Nie mów nikomu, a szczególnie przez telefon, o kwocie oszczędności jakie posiadasz i gdzie je przetrzymujesz. Rozłącz starannie rozmowę telefoniczną, zadzwoń do kogoś z rodziny i upewnij się, czy osoba, która prosiła o pomoc, faktycznie jej potrzebuje.

KMP Łomża

2023-09-29

Więcej informacji z tej kategorii