Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Dąb będzie przypominał o partnerstwie

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Około 6-metrowy dąb został posadzony w Parku Jana Pawła II w Łomży. Drzewo jest prezentem od władz Czechowic-Dziedzic, które w ten sposób chciały pokreślić partnerstwo obu samorządów.

Nasza współpraca trwa od lat, dlatego chcieliśmy dać symboliczny prezent – mówi burmistrz Marian Błachut:

– Jest też szczególnym dla nas wydarzeniem. Byliśmy na 600-lecie i zastanawialiśmy się jaki prezent właśnie tutaj przywieźć i wpadliśmy na taki pomysł. Właśnie dzisiaj mówimy tak dużo o przyrodzie, o zielonym ładzie, o działaniach pro takich środowiskowych i tak dalej, więc pomyśleliśmy że właśnie drzewo będzie świetnym symbolem, który będzie upamiętniał nasze partnerstwo, naszą przyjaźń, która już za chwilę będzie miała blisko 30 lat. 

      2021-06-16 Marian Błachut o partnerskim dębie

Władze Łomży zamierzają się odwdzięczyć:

– Myślę, że Łomża w podobny sposób odwdzięczy się naszemu miastu partnerskiemu i też pewnie zakupi podobne drzewko, które zostanie umiejscowione w naszym mieście partnerskim. Tak, żeby zarówno mieszkańcy naszego miasta, jak również mieszkańcy miasta Czechowice-Dziedzice mogli naocznie zobaczyć symbol naszej współpracy i upływ czasu będzie symbolizował, że praca jest coraz dłuższa i efektywniejsza – mówi wiceprezydent Łomży, Andrzej Stypułkowski.

      2021-06-16 Andrzej Stypułkowski o partnerskim dębie

 

Drzewo zostanie opatrzone specjalną tablicą, która będzie przypominać skąd przywędrowało do Łomży.

pg

Hits: 13

Autor P. G.

2021-06-16

Więcej informacji z tej kategorii