Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Delegacje miast partnerskich spotkały się w ratuszu

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Przedstawiciele Pavlikeni z Bułgarii, miejscowości Borysław i Nowogród Wołyński z Ukrainy oraz Rejonu Solecznickiego z Litwy odwiedziły Łomżę. Dzisiaj (14.06.) spotkały się w ratuszu z władzami miasta. 

O szczegółach prezydent miasta, Mariusz Chrzanowski:

– Cieszę się z tego, że na takich właśnie spotkaniach możemy wypracować pewne już pomysły na przyszłość. Już mamy projekty z delegacjami z Ukrainy, które chcielibyśmy realizować w ramach Narodowego Centrum Kultury. Z miastem w Bułgarii, Pavlikeni czy Solecznikami realizujemy w tym roku chociażby projekt międzynarodowy Centra Integracji Społecznej, więc tych pomysłów mamy dużo. Sporo środków do tego, żeby w ramach współpracy międzynarodowej dać możliwość różnych projektów edukacyjnych dla naszej młodzieży. 

      2021-06-14 Mariusz Chrzanowski o spotkaniu z delegacjami

Na dobrą współpracę liczy mer miasta Borysław, Igor Jaworskji:

– Mamy wielką nadzieję, że ta współpraca będzie taka już praktyczna. W tym roku mam nadzieję, że zrealizujemy jakieś miękkie projekty i będziemy mieli możliwość wziąć w projekcie współpracy transgranicznej Ukraina-Polska-Białoruś, który się rozpocznie w roku 2022. Chcielibyśmy bardzo napisać wspólny projekt, który poszedł by  na rozwój dwóch miast, Łomży i Borysława. 

      2021-06-14 Igor Jaworskji o spotkaniu z delegacjami

Delegacje wezmą udział w jutrzejszych obchodach Dni Łomży.

jt

Hits: 21

Autor P. G.

2021-06-14

Więcej informacji z tej kategorii