Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Dron wspomaga policjantów w dbaniu o bezpieczeństwo

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Dron wspomaga łomżyńskich policjantów w dbaniu o bezpieczeństwo w Łomży. To wszystko w ramach działań “Bezpieczne miasto”. Mundurowi będą zwracać szczególną uwagę na zachowania kierowców i pieszych w obrębie przejść dla tych drugich.

O szczegółach podkomisarz Justyna Janowska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży:

– Będą to pierwsze tego typu działania z wykorzystaniem bezzałogowego statku powietrznego. Naszych funkcjonariuszy wspierać będą koledzy z Białegostoku wyszkoleni do obsługi drona. Oko kamery policyjnego drona będzie pomagało w ujawnianiu niewłaściwych zachowań, takich jak przekraczanie jedni przez pieszych w niedozwolonym miejscu lub na czerwonym świetle, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu na pasach wyprzedzanie tuż przed przejściem lub na przejściu dla pieszych.

      2021-11-17 Justyna Janowska o dronie w służbie policji 1

Operatorzy drona będą w stałym kontakcie z patrolami policji:

– I w przypadku gdy uda się zarejestrować wykroczenie, funkcjonariusze znajdujący się w pobliżu otrzymają informacje na ten temat. Dzięki temu, że urządzenie może wisieć 150-200 metrów nad ziemią policjanci będą mieli możliwość monitorowania sytuacji na bardzo dużym obszarze.

      2021-11-17 Justyna Janowska o dronie w służbie policji 2

Policjanci będą korzystać z pomocy drona do końca tego tygodnia.

jt

Hits: 21

Autor P. G.

2021-11-17

Więcej informacji z tej kategorii

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, co roku rozwija swoją ofertę asortymentową w...