Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Dzień Edukacji Narodowej w Szkołach Katolickich

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Dzisiaj obchodzimy Święto Edukacji Narodowej. W Szkołach Katolickich w Łomży uroczystość została połączona ze ślubowaniem uczniów klas pierwszych.

To święto wszystkich – mówi Bożena Śliwowska, dyrektor szkoły:

– Dziś święto jest ważne dla nauczycieli przede wszystkim, ale dla wszystkich pracowników szkoły. Dla pracowników administracji, obsługi, bo przecież bez nich praca nauczyciela byłaby nie możliwa. Jest to też ważne święto przede wszystkim dla dzieci, dla tych które rozpoczynają rok szkolny, które będą składały ślubowanie na sztandar szkoły, które będą pasowane na ucznia klasy pierwszej szkoły podstawowej. Te maluszki najbardziej przeżywają. Jest to też święto rodziców, bo przecież największy wysiłek w wychowanie i nauczanie swoich dzieci wkładają rodzice, a my tylko pomagamy.

      2021-10-14 Bożena Śliwowska o Święcie Edukacji Narodowej

Dbanie o młodego człowieka to wyzwanie – dodaje bp. Tadeusz Bronakowski:

– Wiemy dobrze, że ten trud, który wkładają każdego dnia jest przeogromny. Dziękujemy im za to. Chcemy, aby rzeczywiście w polskiej szkole nie tylko przekazywano wiedzę, ale przede wszystkim troszczono się o dobre wychowanie młodego pokolenia, bo przecież to jest przyszłość narodu, ale także przyszłość kościoła świętego. 

      2021-10-14 bp Tadeusz Bronakowski o Święcie Edukacji Narodowej

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia:

pg

Hits: 110

Autor P. G.

2021-10-14

Więcej informacji z tej kategorii