Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Festyn szkoły ,,Pupile Wety”

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

,,Pupile Wety” to wydarzenie organizowane przez Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży.

Dzisiaj odbyła się już 17 edycja, podczas której zostały przygotowane liczne pokazy, występy  konkursy, czy kiermasze. W tym roku szkoła wspiera działalność fundacji dla zwierząt ,,Jedno serce nie da rady” pod Zambrowem oraz Schroniska dla Bezdomnych Psów “Arka” w Łomży.

Dyrektor ,,Wety”, Bogumiła Olbryś mówi, że takie wydarzenia wpływają na rozwój młodzieży.

-Młodzież ma lekcje życia, bo uczą się, chociażby tego, jak udzielać komentarzy np. dotyczącego dzisiejszego wydarzenia, czyli briefingu prasowego, jak rozkładać namioty, uczą się jak piec pyszne ciasta, by zachęcić widownię do zakupu. Takie czynności są bardzo istotne, bo oprócz teorii dziecko musi prakseologicznie zobaczyć, w jaki sposób organizuje się takie duże wydarzenia.

      2023-09-28 Bogumiła Olbryś

To również dzień otwarty w szkole, która tego dnia zaprasza młodszych z podstawówek i przedszkoli do zapoznania się z ofertą szkoły.
Uczniowie dodają, że warto brać udział w takich akcjach charytatywnych.

-Warto wziąć udział w tym wydarzeniu, ponieważ jest wiele nagród do wygrania, jest jedzenie, mnóstwo stanowisk np. weterynaryjne, pszczelarskie, można zobaczyć zwierzęta np. króliki, przez niektórych nazywane szumrakami. Mamy gastronomiczne miejsce, stoły, jedzenie, czy picie, jest naprawdę super.

-Uważam, że święto jest bardzo dobrze zorganizowane i warto wspierać takie akcje, bo można  zobaczyć bardzo dużo nowych rzeczy, których jeszcze nie widzieliśmy.

-To nasze małe święto, możemy wspierać różne akcje, w tym roku wspieramy fundację ,,Jedno serce nie da rady”. Zbieramy, także często środki na stowarzyszenia, fundacje, to okazja, aby poznać zwierzęta.

-Panuje tutaj bardzo miła atmosfera oraz wspieramy szczytny cel, zbliża się zima, zwierzaki potrzebują ciepłych koców, legowisk, karm. Dzisiaj obchodzimy dzień pupila, bo to jest święto każdego zwierzaka. Polecam pomagać w takim szczególnym dniu.

      2023-09-28 Uczniowie szkoły o wydarzeniu

,,Pupile Wety” organizowane są w zbliżonym terminie do Światowego Dnia Zwierząt, które przypada 4 października.

Fotorelacja z wydarzenia jest dostępna poniżej:

 

 

Autor W M

2023-09-28

Więcej informacji z tej kategorii