Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Filharmonicy wystąpili w Studiu Koncertowym S1

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Wielkim sukcesem zakończył się koncert finałowy prestiżowego festiwalu 35. Warszawskie Spotkania Muzyczne, który odbył się 12 maja 2021 roku. Łomżyńscy kameraliści wystąpili w słynnym Studiu Koncertowym S1 Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Koncert odbył się bez udziału publiczności, ale jego bezpośrednią transmisję można było oglądać w internecie.

Nasza orkiestra koncertowała już w Sali Filharmonii Narodowej w Warszawie, w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki, a ostatnio na Zamku Królewskim – mówi Jan Miłosz Zarzycki, dyrektor łomżyńskiej filharmonii. – Teraz mieliśmy okazję zagrać w innym, bardzo ważnym muzycznym miejscu, w Studiu Koncertowym S1 Polskiego Radia. To dla nas wielkie wydarzenie i zaszczyt, tym większy, że wystąpiliśmy w ramach bardzo prestiżowego festiwalu Warszawskie Spotkania Muzyczne. 

Koncert rozpoczęło prawykonanie orkiestrowej wersji utworu Jesienna opowieść Władysława Słowińskiego, kompozytora, który był twórcą Warszawskich Spotkań Muzycznych. Następnie zabrzmiał Koncert na fortepian na 4 ręce i orkiestrę smyczkową „Rains” autorstwa Edwarda Sielickiego, w którym partie solowe wykonał znakomity duet fortepianowy Sikora Piano Duo: Marta Wójcik-Sikora i Jakub Sikora. Utworem wieńczącym koncert, jak i cały festiwal było Narew Concerto Sławomira Czarneckiego, który został napisany specjalnie dla Filharmonii Kameralnej w Łomży i który znalazł się na ostatniej płycie orkiestry Opus dedicatum.

Na koncercie w roli prelegentów wystąpili twórcy dwóch spośród prezentowanych dzieł: Edward Sielicki i Sławomir Czarnecki, którzy podkreślali kunszt i maestrię wykonania swoich utworów przez Filharmonię Kameralną im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.

– Można powiedzieć, że dzisiejszy dzień był historycznym dniem dla naszej orkiestry – podsumowuje Jan Miłosz Zarzycki.

mat. nadesłane

Hits: 14

Autor P. G.

2021-05-13

Więcej informacji z tej kategorii