Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Filharmonicy zainaugurowali nowy sezon artystyczny

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zainaugurowała sezon artystyczny 2021/2021. – Jest to pierwszy sezon, który otwieramy w nowej sali – mówił Jan Miłosz Zarzycki na początku koncertu inaugurującego. 

Gwiazdą inauguracji była skrzypaczka Veriko Tchumburidze, laureatka I nagrody ostatniego konkursu, Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu. Wykonała ona koncert skrzypcowy Piotra Czajkowskiego, który zachwycił łomżyńską publiczność, która podziękowała artystce owacjami na stojąco.

W drugiej części koncertu filharmonicy wykonali V symfonię Ludwiga van Beethovena znaną jako “Symfonia Losu”.

– Nie mogliśmy uczcić roku Beethovenowskiego, czyli roku zeszłego w taki sposób jak zasługuje na to ten twórca, a to wszystko z powodu covidu, który najpierw w ogóle uniemożliwił nam działalność. Później ograniczył ją do bardzo małego zespołu. Beethoven wymaga niestety orkiestry nieco większej. No i teraz korzystając właśnie z tego, że już grać w naszej wspaniałej nowej sali koncertowej właśnie uczciliśmy, z pewnym opóźnieniem, Rok Beethovenowski, tą wielką, największą, najpopularniejszą symfonią tego kompozytora – mówił Jan Miłosz Zarzycki, dyrygent i dyrektor Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia:

pg

Hits: 33

Autor P. G.

2021-09-10

Więcej informacji z tej kategorii