Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Inwestycja w kluby i stowarzyszenia sportowe

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Ponad 1, 36 mln zł trafi w tym roku do łomżyńskich klubów i stowarzyszeń sportowych. Podczas uroczystości zorganizowanej w Hali Kultury Prezydent Miasta Mariusz Chrzanowski przekazał symboliczne czeki na ręce przedstawicieli organizacji zajmujących się promowaniem kultury fizycznej.

W 2013 roku łączna kwota wsparcia na sport wynosiła 520 tys. zł, dziś to ponad dwa razy tyle- podkreślał Mariusz Chrzanowski

-Dzisiaj ta kwota wsparcia wynosi 1 mln 360 tysięcy złotych. To 160% więcej środków przeznaczonych na sport. Na przestrzeni 10 lat widzimy, że te środki z roku na rok wzrastały. W dzisiejszych czasach trzeba stawiać na sport, szczególnie dzieci i młodzieży. Cieszymy się z sukcesów naszych zawodników, ale dla mnie jako Prezydenta najważniejsze jest to, żeby dzieci uprawiały sport, żeby biegały po boiskach i po naszych halach sportowych.

      2024-03-05 Mariusz Chrzanowski o inwestycji w kluby

Wsparcie w tym roku otrzymał także młodzieżowy, łomżyński klubu sportowy, do którego powędruje 170 tys. zł. Prezes Łukasz Uściłowski podkreśla, że to duży krok w stronę rozwoju młodego pokolenia:

Na pewno dobra informacja dla całego stowarzyszenia Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego. Cieszę się, że dzięki temu nasze dzieci będą miały możliwość do dalszego rozwoju, czyli szlifowania swoich piłkarskich umiejętności. 

      2024-03-05 Łukasz Uściłowski o możliwościach rozwoju

Spośród ponad 20 dyscyplin, które oferują łomżyńskie kluby, najwięcej pieniędzy wzorem lat ubiegłych trafi do adeptów piłki nożnej. ŁKS otrzyma wsparcie w wysokości 220 tys. zł. Dotacje zostały przyznane także lekkoatletom oraz klubom organizującym zajęcia ze sportów drużynowych, takich jak koszykówka czy piłka ręczna. Symboliczne czeki prezydent Łomży Mariusza Chrzanowskiego wręczył 19 klubom stowarzyszeniom i organizacjom.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania w Hali Kultury.

Autor M.D.

2024-03-05

Więcej informacji z tej kategorii

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

12 kwietnia: Rozmnożenie chleba

PIĄTEK DRUGIEGO TYGODNIA OKRESU WIELKANOCNEGO   J 6, 1-15 Jezus udał się na drugi brzeg Jeziora Galilejskiego,...