Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Kierowcy na Dwornej parkują mimo zakazu. Policja reaguje

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Od ponad tygodnia na ulicy Dwornej obowiązuje ruch obustronny z zakazem parkowania. Mimo to, kierowcy jeżdżą na pamięć i nie patrzą na znaki. 

Zmiany w ruchu na ulicy Dwornej spowodowane są zamknięciem ulic Giełczyńskiej i Rządowej. Aby ułatwić jazdę w ścisłym centrum wprowadzono zakaz parkowania i ruch obustronny na ulicy Dwornej. Funkcjonariusze już pierwszego dnia, w poniedziałek, zauważyli, że kierowcy jeżdżą na pamięć, nie patrzą lub nie widzą znaków – mówi starszy aspirant Ewelina Szlesińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Łomży:

– Od pierwszych dni, kiedy ta czasowa organizacja ruchu drogowego w tym miejscu została zmieniona wspólnie ze strażnikami miejskimi wprowadziliśmy akcje informacyjną i pouczaliśmy również kierowców, że tu nie można parkować. W tej chwili jest dużo, dużo lepiej. Praktycznie na Dwornej tylko kilka samochodów jest ustawionych. Przypominam, że ten sposób ustawienia pojazdów, w momencie kiedy tak ulica jest dwukierunkowa, powoduje bardzo duże utrudnienia i nawet zagrożenie dla innych kierujących. 

Funkcjonariusze apelują o zwracanie uwagi na znaki drogowe i zastosowanie się do nich. Utrudnienia w ruchu wokół starego miasta potrwają do końca czerwca br.

JT

[related limit=”5″]

Autor P. G.

2020-03-01

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 5 grudnia

Słowo Życia: 5 grudnia

PONIEDZIAŁEK DRUGIEGO TYGODNIA ADWENTU Łk 5, 17-26 Pewnego dnia, gdy Jezus nauczał, siedzieli przy tym faryzeusze i...

Słowo Życia: 4 grudnia

Słowo Życia: 4 grudnia

DRUGA NIEDZIELA ADWENTU Mt 3, 1-12 W owym czasie pojawił się Jan Chrzciciel i głosił na Pustyni Judzkiej te słowa:...

Słowo Życia: 3 grudnia

Słowo Życia: 3 grudnia

SOBOTA PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU Mt 9, 35-10,1.5.6-8 Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w...