Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Kolejne utrudnienia w mieście. Zaczyna się remont na ulicy 3-Maja i Małachowskiego

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Na dwóch kolejnych ulicach miejskich rozpoczyna się remont. Tym razem mieszkańcu muszą uzbroić się w cierpliwość w rejonie 3-Maja oraz Małachowskiego. 

Wykonawca przebudowy drogi gminnej nr 101001B (ul. 3-Maja) w Łomży oraz drogi gminnej nr 101073B w Łomży (ul. Małachowskiego) poinformował o rozpoczęciu prac na jezdniach obu tych ulic. Dzisiaj (3.03.) rozpoczyna się rozbiórka jezdni oraz chodnika po lewej stronie ul. 3 Maja, natomiast w czwartek, 5 marca, planowane jest frezowanie nawierzchni ulicy Małachowskiego. Obie inwestycje zostały dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych.

Prace na ulicy 3-Maja obejmują przebudowę jezdni na odcinku długości 247 metrów, oświetlenia ulicznego, parkingów, kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej. Na czas prowadzonych prac ulica została zamknięta dla ruchu z dopuszczeniem ruchu lokalnego jej mieszkańców. W okresie wykonywania nawierzchni z betonu asfaltowego planowane jest całkowite zamknięcie przebudowywanego odcinka na krótki czas. Inwestycja realizowana jest razem z rozbudową ulicy Wiejskiej. Termin zakończenia prac przewidziano na 30 października 2020 r.

Prace na ul. Małachowskiego obejmują m.in. przebudowę podbudowy i nawierzchni jezdni, wykonanie chodników, ścieżki rowerowej, parkingów i zjazdów oraz przebudowę kanalizacji deszczowej, sieci wodociągowej i oświetlenia ulicznego. Przebudowane zostaną także dwa skrzyżowania. Dzisiaj (3.03.) rozpoczęła się rozbiórka chodników, natomiast w czwartek, 5 marca, planowane jest rozpoczęcie prac związanych z frezowaniem nawierzchni jezdni. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu pojazdów, z dopuszczeniem dojazdu do posesji. Na okres wykonywania nawierzchni z betonu asfaltowego planowane jest całkowite zamknięcie przebudowywanego odcinka na krótki czas. Podczas wykonywania prac powodujących wejście poza obszar organizacji ruchu będzie zapewnione ręcznie kierowanie ruchem. Zakończenie realizacji inwestycji planowane jest w połowie czerwca br.

UM Łomża/red. pg

[related limit=”5″]

Autor P. G.

2020-03-03

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 3 grudnia

Słowo Życia: 3 grudnia

SOBOTA PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU Mt 9, 35-10,1.5.6-8 Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w...

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

W ostatniej audycji "Rozmowy o Kościele" gościliśmy Księdza Jacka Dąbrowskiego, który opowiedział o wspólnocie...