Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Komisja konkursowa wskazała kandydata na dyrektora szpitala

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Dzisiaj odbyło się swoje posiedzenie miała komisja konkursowa, która wskazała kandydata na dyrektora Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży.  Został nim Jarosław Pokoleńczuk.

Jarosław Pokoleńczuk ukończył Wydział Prawa na Uniwersytecie w Białymstoku oraz podyplomowe studia: Master of Business Administration (MBA), zarządzanie i finanse w ochronie zdrowia, a także zarządzanie kadrami w administracji publicznej. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy na stanowisku kierowniczym. Pełnił m.in. funkcję głównego specjalisty ds. kontroli finansowo-rzeczowej, kierownika działu kontroli realizacji umów na świadczenia w Podlaskim Oddziale Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia w Białymstoku, a następnie zastępcy dyrektora ds. finansowo-administracyjnych w SP ZOZ w Mońkach. W chwili obecnej jest dyrektorem SP ZOZ w Mońkach.

Przypomnijmy, że był to drugi konkurs na dyrektora. Pierwszy został ogłoszony pod koniec 2019 r., jednak w postępowaniu konkursowym żadna z osób kandydujących nie zdobyła poparcia komisji. Drugi konkurs na to stanowisko Zarząd Województwa Podlaskiego ogłosił w lutym 2020 r. Komisja konkursowa spośród pięciu kandydatów ubiegających się o tę funkcję wskazała Jarosława Pokoleńczuka. Teraz jego kandydaturę musi zatwierdzić Zarząd Województwa Podlaskiego.

W marcu, decyzją Wojewody Podlaskiego łomżyński szpital został przekształcony w jednoimienny szpital zakaźny – jedną  z dwóch tego typu placówek w Podlaskiem. Obecnie funkcję dyrektora szpitala pełni Jacek Roleder.

Wrota Podlasia/red. pg

[related limit=”5″]

Autor P. G.

2020-04-16

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 5 lutego

Słowo Życia: 5 lutego

V NIEDZIELA ZWYKŁA Mt 5, 13-16 Jezus powiedział do swoich uczniów: «Wy jesteście solą ziemi. Lecz jeśli sól utraci...

Słowo Życia: 4 lutego

Słowo Życia: 4 lutego

SOBOTA CZWARTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO   Mk 6, 30-34 Po swojej pracy apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu...