Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Koncert “Muzyka Polska” utrwalony na płycie DVD. Zobacz nagranie

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Wreszcie jest. Pierwsza w historii Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży płyta DVD z zapisem koncertu Muzyki Polskiej, który odbył się w sierpniu w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Materiał trafił też do internetu.

W roli solistów wystąpili: sopranistka Agnieszka Kadłubowska, pianista Paweł Pawlik oraz Szymon Telecki, skrzypek i pomysłodawca całego projektu.Na płycie można usłyszeć muzykę polską – mówi Jan Miłosz Zarzycki, dyrektor łomżyńskiej filharmonii:

– W programie utwory trzech polskich znakomitych kompozytorów. To będzie Fryderyka Chopina “Fantazja na tematy polskie”. Stanisława Moniuszki recytatyw i aria z “Halki”. Ja powiedziałem trzech, ale jest czterech, bo jeszcze Henryk Wieniawski kujawiak, legenda i polonez z opracowaniem na skrzypce z orkiestrą. Oraz Karol Szymanowski Pieśń Roksany z opery “Król Roger”.

Nagranie można obejrzeć już w internecie:

Projekt nagrania płyty DVD z muzyką polską jest jednocześnie promocją Mazowsza powstał z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, który jest również mecenasem całego przedsięwzięcia.

pg

 

Autor P. G.

2021-11-05

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 3 grudnia

Słowo Życia: 3 grudnia

SOBOTA PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU Mt 9, 35-10,1.5.6-8 Jezus obchodził wszystkie miasta i wioski. Nauczał w...

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

W ostatniej audycji "Rozmowy o Kościele" gościliśmy Księdza Jacka Dąbrowskiego, który opowiedział o wspólnocie...