Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: “Łąki Łomży” ukwiecą teren nad Narwią

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Łomża stawia na zieleń, ale w wydaniu naturalnym. Dzisiaj obok placu zabaw przy ul. Rybaki 11 powstała łąka kwietna w ramach projektu “Łąka Łomży”.

O szczegółach mówi Agnieszka Nowak z Fundacji Łąka:

– Jako Fundacja Łąka zajmujemy się propagowaniem łąk kwietnych już od 8 lat. Na początku to nie było popularne rozwiązanie, ale teraz rzeczywiście jest popularne, bo władze miast zrozumiały, że to jest piękne, praktyczne i ekologiczne jednocześnie rozwiązanie. Możemy pomagać owadom na terenie miasta, gdzie nie mają zbyt lekko. Możemy poprawiać po prostu samopoczucie ludzi. Możemy wpływać na jakość powietrza, żeby było czystsze i dzięki temu coraz więcej miast to stosuje. 

      2021-08-27 Agnieszka Nowak o łąkach 1

W ramach spotkania został przeprowadzony warsztat “zakładania łąki kwietnej w praktyce”. Następnie zaproszeni goście, bogatsi o specjalistyczną wiedzę, zabrali się za wspólne sadzenie kwiatów:

Zawsze mamy dobry odbiór, szczególnie tych warsztatów z zakładania łąk, które są angażujące, które wymagają trochę ruchu. Są naprawdę ciekawe, bo to jest coś nowego i nasi uczestnicy naprawdę sobie to chwalą. Mamy coraz więcej zaproszeń na takie okazje i zawsze mówimy, że to jest taki paradoks, że kiedy pada to ludzie są zniechęceni, ale za to rośliny są zachęcone.

      2021-08-27 Agnieszka Nowak o łąkach 2

“Łąka Łomży” to wspólna inicjatywa Fundacji Łąka oraz firmy Van Pur S.A., której celem jest poprawa jakości środowiska miejskiego.

kr

Hits: 52

Autor P. G.

2021-08-27

Więcej informacji z tej kategorii

Łomża: rusza sezon grzewczy

Łomża: rusza sezon grzewczy

W Łomży rusza sezon grzewczy, a to znak, że jesień jest już za rogiem. Od dzisiaj mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni...

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

W niedzielne południe - 19 września 2021 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Radulach odbyły się...