Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Latarnie włączane są zbyt późno? Część mieszkańców narzeka

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram
fot. Pixabay

Część mieszkańców Łomży narzeka na zbyt późne włączanie latarni w mieście. Wskazują, że zaczynają one działać zbyt późno co wpływa na poziom bezpieczeństwa.

Na kwestię bezpieczeństwa wskazują zarówno piesi jak i kierowcy, którzy jadąc samochodem mają ograniczoną widoczność przez brak oświetlenia. Szczególnie w pobliżu przejść dla pieszych.

– Jestem zdruzgotany tym, co wyprawia się wieczorem na mieście. Nic nie widać. Przez to, że latarnie są włączane tak późno to trudno jest dostrzec pieszego. Może to doprowadzić do tragedii – mówi mieszkaniec Łomży.

– Jestem zawodowym kierowcą i tak późne włączanie latarni sprawia większe niebezpieczeństwo niż dotychczas, bo dostrzec pieszego na przejściu jest bardzo trudno w takich warunkach – mówi nam kolejny mieszkaniec.

Z kolei rzeczniczka łomżyńskiej policji Justyna Janowska mówi nam, że nie odnotowano wzrostu wypadków, a kierowcy z oświetleniem czy bez i tak muszą zachować szczególną ostrożność.

      2022-09-26 Justyna Janowska o bezpieczeństwie

Obecnie włączenie oświetlenia następuje 15 minut po zachodzie słońca, a jego wyłączenie 25 minut przed wschodem. A od listopada do lutego oświetlenie w Łomży będzie włączane 5 minut po zachodzie słońca.

BŚ/fot. pixabay

2022-09-26

Więcej informacji z tej kategorii

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

Rozmowy o Kościele: Wspólnota

W ostatniej audycji "Rozmowy o Kościele" gościliśmy Księdza Jacka Dąbrowskiego, który opowiedział o wspólnocie...

Słowo Życia: 2 grudnia

Słowo Życia: 2 grudnia

PIĄTEK PIERWSZEGO TYGODNIA ADWENTU   Mt 9, 27-31 Gdy Jezus przechodził, szli za Nim dwaj niewidomi, którzy głośno...