Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Malarstwo Radosława Jastrzębskiego

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Krytyka sztuki, kruchość życia czy nierówności społeczne – między innymi te zagadnienia porusza w swoich obrazach ostrołęczanin Radosław Jastrzębski. Wczoraj (8.09.) w Galerii Sztuki Współczesnej w Łomży otwarta została wystawa z jego pracami.

Starałem się, żeby ekspozycja była jak najbardziej reprezentatywna dla tego, co tworzę – mówi Radosław Jastrzębski:

To oczywiście nie sposób było pokazać wszystkiego. Tutaj z powodów technicznych nie mogły być pokazane w tej galerii, więc brakuje chociażby tego dyplomu, który tak bardzo ważny dla absolwenta akademii, jako taki punkt graniczny. Brakuje na pewno jakiś części prac takich z okresu studiów, chociaż jest jeden portret mamy mojej. Są prace, z których jestem zadowolony, które uważam, że warto było tutaj pokazać. Obrazy takie najnowsze, które są eksperymentami formalnymi.

      2021-09-09 Radosław Jastrzębski o wystawie w Łomży 1

Malarz szczególną uwagę zwraca na cykl prac „Rozstrzelanie”:

– Najważniejszy taki chyba, tak niektórzy mówią że opus magnum mojej twórczości. Może tak jest, tego to nie wiem. Mam nadzieję, że nie, że jeszcze stworzę coś lepszego, ale do tej pory chyba jest to dzieło, które największe robi wrażenie. Mam na myśli cykl “Rozstrzelanie”, czyli taki monumentalny obraz składający się z członów, bo jedenastu części, które po złączeniu tworzą jeden duży obraz, przedstawiający ludzi z marginesu społecznego. To jest taki cykl, który namalowałem świeżo po studiach w 2012-2013 roku, tak na przełomie. 

      2021-09-09 Radosław Jastrzębski o wystawie w Łomży 2

Wystawę można oglądać do 7 października br.

pg

Autor M. Sz.

2021-09-09

Więcej informacji z tej kategorii