Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Marszałek przekazał prezenty dla noworodków

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Kocyki, pieluszki i rożki – między innymi to znalazło się w paczce, która trafiła dzisiaj (1.06.) w łomżyńskiego szpitala. Prezenty z okazji Dnia Dziecka przywiózł Marek Olbryś, wicemarszałek województwa podlaskiego:

– Tak symbolicznie chcemy uhonorować naszych najmłodszych milusińskich, którzy dzisiaj obchodzą Dzień Dziecka i stąd prezenty, które na pewno się przydadzą dla szpitala. Tu w Łomży akurat nie ma oddziału pediatrycznego, ale mamy głęboką nadzieję i plany, że ten oddział powstanie. Pracujemy nad tym. 

      2021-06-01 Marek Olbryś o paczce dla nowordków

W imieniu najmłodszych pacjentów dziękował lek. med. Dariusz Ślesicki, ordynator oddziału neonatologii, który do tej pory był oddziałem covidowym:

– Nasze dzieci dziękują przede wszystkim spokojnym snem i swoją grzecznością. Także dziękujemy. Dziękujemy bardzo. Prezenty przydają się, bo oczywiście są bardzo praktyczne, ale przede wszystkim dziękujemy za pamięć o najmłodszych pacjentach naszego szpitala. Dziękujemy serdecznie. 

      2021-06-01 Dariusz Ślesicki o paczce dla nowordków

W tej chwili na oddziale nie ma mały pacjentów, ale od początku pandemii na oddziale hospitalizowanych było 150 noworodków. Były to dzieci urodzone przez mamy, które podczas ciąży były zakażone COVID-19.

pg

Hits: 33

Autor P. G.

2021-06-01

Więcej informacji z tej kategorii