Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Mediateka powstanie na południu miasta

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Nie przy ulicy Długiej, ale przy Spółdzielczej 74 ma powstać Mediateka w Łomży. Dotychczas miasto wskazywało na ten cel siedzibę Miejskiej Biblioteki Publicznej. Skąd ta zmiana?

Pomysł umiejscowienia Mediateki w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej spotkał się z negatywnymi opiniami części radnych i mieszkańców ze względu na zabytkowy budynek oraz koszty inwestycji, które mogłyby być wyższe niż uzyskane przez miasto finansowanie. Dlatego ratusz postanowił zmienić lokalizację i ogłoszony został przetarg na opracowanie dokumentacji technicznej przebudowy i rozbudowy przy ulicy Spółdzielczej 74.

– Do tej pory w budynku przy ul. Spółdzielczej funkcjonuje Przedszkole „Wesołe Słoneczko”. Jednak stowarzyszenie Edukator wycofuje się z prowadzenia placówki i obiekt od września wróci do dyspozycji miasta. Dlatego zaczęliśmy dyskutować o tej lokalizacji – mówi wiceprezydent Łomży, Piotr Serdyński.

      2024-05-24 Piotr Serdyński

Zastępca prezydenta uważa, że ta lokalizacja na południu miasta spowoduje, że mediateka będzie bardziej dostępna i funkcjonalna

– Ze względu na to, że jest tam duże zagęszczenie mieszkańców, jest w okolicach dużo placówek oświatowych, jest Park Jana Pawła II więc to miejsce będzie naprawdę dobre.

      2024-05-24 Piotr Serdyński o lokalizacji

Na oferty w przetargu miasto dało zainteresowanym dwa tygodnie, a dokumentacja ma być gotowa do końca lutego przyszłego roku.

Autor B. Ś.

2024-05-24

Więcej informacji z tej kategorii

Łapy: Próba porwania dziecka

Łapy: Próba porwania dziecka

Do trzech lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy chcieli uprowadzić dziecko. Do szokującego zdarzenia doszło w...