Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Miasto kupiło ciepłownię Mazovia

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Miasto Łomża kupiło ciepłownię Mazovia znajdującą się na terenie Czerwonego Boru. Stosowne umowy zostały dzisiaj (19.11.) podpisane przez prezesa Mazovii oraz prezesa łomżyńskiego MPECu.

Wagę zakupu ciepłowni podkreśla prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski:

– To jest trafna decyzja, gdyż z wyliczeń wynika, że około 700 tysięcy złotych spółka miejska MPEC będzie miała dodatkowego dochodu. To też pozwoli oczywiście na kolejny rozwój firmy. 

      2021-11-19 Mariusz Chrzanowski o zakupie ciepłowni Mazovia

Widzę same korzyści – ocenia wiceminister sprawiedliwości, Michał Woś:

– I bardziej ekologicznie, i ciepło systemowe to przecież jest mniejszy smog, lepsze powietrze, bardziej czyste powietrze. Ale przede wszystkim ceny. Znaczy jeżeli samorząd to kontroluje, jeżeli samorząd wie w jakich granicach działa, jakie ceny może tutaj zaproponować, jakie ponosi koszty i chce wziąć to na siebie, to trzeba takim rozwiązaniom tylko przyklasnąć. 

      2021-11-19 Michał Woś o sprzedaży ciepłowni Mazovia

Koszt zakupu ciepłowni do 5 milionów złotych, z czego 30% to środki własne spółki a 70% to kredyt rozpisany na 5 lat. W najbliższych latach będzie ona modernizowana i obsługiwana przez więźniów z Zakładu Karnego w Czerwonym Borze.

jt

Hits: 28

Autor P. G.

2021-11-19

Więcej informacji z tej kategorii

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, co roku rozwija swoją ofertę asortymentową w...