Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Miasto walcz o tytuł Rowerowej Stolicy Polski

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Kręć kilometry i pomóż Łomży zostać Rowerową Stolicą Polski. Władze miasta zachęcają do wzięcia udziału w zabawie, której ideą przewodnią jest aktywność fizyczna.

O tym, jak dołączyć do rywalizacji mówi Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży:

– Aby do niej dołączyć wystarczy zainstalować na swoim telefonie bezpłatną aplikację AKTYWNE MIASTA. Kolejnym krokiem jest wybranie Miasta, dla którego chcemy kręcić kilometry oraz grupy, z którą się identyfikujemy. Oczywiście zachęcamy do tego, aby „kręcić kilometry” na rzecz Miasta Łomża. W zabawie bierze udział ponad 50 miast i wszystkie mają równe szanse – niezależnie od wielkości i liczby mieszkańców, ponieważ łączna liczba przejechanych kilometrów jest dzielona przez liczbę mieszkańców. 

      2021-06-10 Łukasz Czech o Rowerowej Stolicy Polski 1

Są puchary i nagrody przygotowane przez organizatora rywalizacji, ale swoje przygotował także prezydent Łomży:

– Prezydent Łomży ufundował nagrody w tym konkursie dla szkoły, która najwięcej kilometrów wykręci dla naszego miasta. Tutaj prezydent ufunduje sprzęt sportowy o wartości trzech tysięcy złotych. Nagrody od prezydenta trafią również do najaktywniejszych indywidualnych uczestników rywalizacji, którzy kilometry będą kręcili właśnie dla naszego miasta. 

      2021-06-10 Łukasz Czech o Rowerowej Stolicy Polski 2

Akcja trwa do końca czerwca.

jt

Hits: 4

Autor P. G.

2021-06-10

Więcej informacji z tej kategorii