Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Mikołaj odwiedził młodych pacjentów

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Dzisiaj świętujemy Mikołajki. Tego dnia św. Mikołaj odwiedza wszystkie dzieci, aby obdarować je prezentami. Z tej okazji młodych pacjentów z oddziału dziecięcego Szpitala Wojewódzkiego w Łomży odwiedził Mikołaj w postaci wicemarszałka województwa podlaskiego, Marka Olbrysia.

Wicemarszałek Marek Olbryś powiedział, że zarząd województwa jest dzisiaj we wszystkich podlegających im placówkach medycznych, w których są mali pacjenci. A to wszystko po to, aby w ten wyjątkowy dzień jakim są Mikołajki, dać dzieciom trochę radości. – Chcemy, żeby ta placówka ochrony zdrowia, szczególnie nasz łomżyński oddział dziecięcy, odkrywał swoje fajne, empatyczne strony nie tylko jeżeli chodzi o rodziców i załogi szpitala, ale i organu prowadzącego jakim jest urząd marszałkowski. Chcemy być dzisiaj z tymi małymi pacjentami – mówi Marek Olbryś.

      2022-12-06 Marek Olbryś

Obecnie na oddziale przebywa około 20 dzieci głównie ze względu na infekcje górnych i dolnych dróg oddechowych. Dyrektor łomżyńskiego szpitala, Jarosław Pokoleńczuk przyznał, że dzisiejsze odwiedziny ekipy św. Mikołaja i upominki to chwila radości dla tych dzieci, które Mikołajki muszą spędzić w szpitalu.

      2022-12-06 Jarosław Pokoleńczuk

Zabawki i gadżety, które otrzymali mali pacjenci są dostosowane do ich wieku.

BŚ/MD

2022-12-06

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 1 lutego

Słowo Życia: 1 lutego

ŚRODA CZWARTEGO TYGODNIA ZWYKŁEGO Mk 6, 1-6 Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego...