Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Podlaskie: Miliony euro na inwestycje dla Łomży i regionu

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Blisko 36 milionów euro przeznaczył samorząd województwa podlaskiego na projekty realizowane w miejskim obszarze funkcjonalnym miasta Łomży. Łącznie dla 3 obszarów funkcjonalnych na Podlasiu – czyli jeszcze Suwalskiego i Białostockiego – przekazano prawie 200 milionów.

Realizowane będą m.in.: projekty w zakresie mobilności miejskiej (drogi rowerowe i inwestycje związane z rozwojem komunikacji miejskiej), utworzenia centrum zarządzania kryzysowego, rozwoju kształcenia zawodowego na potrzeby gospodarki 4.0 i rozwoju wychowania przedszkolnego.

Powstaną kluby seniora, centra kultury, tereny rekreacyjne, realizowane będą inwestycje związane z odnawialnymi źródłami energii, retencją, rozwojem cyfrowym.

Marszałek województwa Łukasz Prokorym mówi, że to bardzo ważny instrument rozwoju naszego województwa.

– Cieszymy się, że wśród tych inwestycji będą nie tylko te, które dotyczą parków, odnawialnych źródeł energii, ale także będą inwestycje, które dotyczą polityki senioralnej, która jest również bardzo ważna w wizji rozwoju naszego województwa.

      2024-06-20 Łukasz Prokorym

Prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski mówi, że te pieniądze będą wydatkowane na projekty między innymi w zakresie turystyki.

– Jeżeli chodzi o Łomżę, to będziemy mogli zrealizować kolejne etapy bulwarów. Ponadto działania polegające na poprawie dostępności dla naszych mieszkańców, to inwestycje w budynki użyteczności publicznej. Chcemy też zmodernizować filię biblioteki, inwestycje w transport, ścieżki rowerowe.

      2024-06-20 Mariusz Chrzanowski

W miejski obszar funkcjonalnym miasta Łomży oprócz łomżyńskiego samorządu wchodzi gmina Łomża, Nowogród i Piątnica.

fot. podlaskie.eu

Autor B. Ś.

2024-06-20

Więcej informacji z tej kategorii

21 lipca: Jezus dobry pasterz

21 lipca: Jezus dobry pasterz

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (ROK B)   Mk 6, 30 - 34 Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co...