Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Mobilny punkt szczepień stanął przy dworcu

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Jesteś na dworcu w Łomży i chcesz się zaszczepić? Nic prostszego. Od jutra (24.06.) w mieście będzie funkcjonował mobilny punkt szczepień, który znajduje się w pobliżu Centrum Przesiadkowego. W punkcie oferowana jest jednodawkowa szczepionka firmy Johnson&Johnson.

Do szczepień zachęcał w Łomży wojewoda podlaski, Bohdan Paszkowski:

– Propagowanie akcji szczepień, bo taki cel jest oprócz tego, żeby tutaj ludzie skutecznie się zaszczepili, ale również chcemy propagować akcję szczepień w tej formie, że są te punkty mobilne. Jest to konieczne z uwagi na to, że obserwuje i w skali naszego województwa, ale też i w skali kraju, że utrzymanie tej dynamiki szczepień wymaga coraz większych zabiegów. 

      2021-06-23 Bohdan Paszkowski o punkcie szczepień

Cieszymy się, że jako samorząd miasta Łomży, możemy aktywnie uczestniczyć w akcjach promujących szczepienia – podkreślał wiceprezydent Łomży, Andrzej Stypułkowski:

– Nie ukrywam, że prowadząc punkt szczepień powszechnych mieliśmy bardzo wiele pytań jeśli chodzi o dostępność szczepionek jednodawkowych. Z całą pewnością myślę, że to, że ta szczepionka będzie własnie dostępna w tym miejscu wpłynie na zainteresowanie szczepieniami. I myślę, że będzie ono dużo większe niżeli do tej pory. 

      2021-06-23 Andrzej Stypułkowski o puncie szczepień

Punkt będzie funkcjonował w godzinach od 9 do 17 do 4 lipca.

jt/fot.pg

Hits: 45

Autor P. G.

2021-06-23

Więcej informacji z tej kategorii

Wiara: Młodzi dla młodych

Wiara: Młodzi dla młodych

Już w najbliższą niedzielę młodzi z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łomży zapraszają młodych z całego miasta na...