Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Modernizacja Klubu Seniora w ramach programu “Senior+”

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

W tym tygodniu powinny rozpocząć się prace związane z modernizacją pomieszczeń w budynku przy ul. Nowogrodzkiej 7A, gdzie mieści się Klub Seniora. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej podpisał już umowę na realizację tej inwestycji z jedną z łomżyńskich firm. Miasto Łomża środki na remont oraz wyposażenie pomieszczeń pozyskało z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w ramach Programu Wieloletniego „Senior +” na lata 2021-2025.

Do Klubu Seniora na co dzień uczęszcza około stu osób nieaktywnych zawodowo w wieku powyżej 60 lat. Do obecnej siedziby został on przeniesiony rok temu. – Pozyskane przez nas środki w wysokości 200 tys. zł pozwolą na dostosowanie budynku do potrzeb 51 osób starszych i z niepełnosprawnością – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski dodając, że całkowita wartość zadania opiewa na kwotę 299,5 tys. zł, a pozostałe środki zostały wygospodarowane z budżetu miasta.

Zadanie obejmuje m.in. wymianę drzwi zewnętrznych i wewnętrznych, posadzek oraz oświetlenia na ledowe. Wydzielone zostaną pomieszczenia na łazienkę dla osób niepełnosprawnych oraz pomieszczenie gospodarcze, a kotłownia zostanie oddzielona od części magazynowej piwnicy. Wyremontowane będą istniejące łazienki oraz zostanie zamontowana wentylacja w pomieszczeniach kuchennych i łazience, a także wybudowany zostanie podjazd dla osób niepełnosprawnych przy tylnym wejściu. W planach jest także montaż daszków okapowych przy wejściach oraz usunięcie części ogrodzenia metalowego od strony parku Jakuba Wagi.

Jak przekazuje kierownik Klubu Seniora Marta Kopeć, wszystkie prace powinny zakończyć się do połowy grudnia 2022 r.

BŚ/UM Łomża

2022-09-19

Więcej informacji z tej kategorii

Słowo Życia: 2 kwietnia

Słowo Życia: 2 kwietnia

NIEDZIELA PALMOWA   Mt 21, 1-11 Gdy się zbliżyli do Jerozolimy i przyszli do Betfage na Górze Oliwnej, wtedy...

Słowo Życia: 1 kwietnia

Słowo Życia: 1 kwietnia

SOBOTA PIĄTEGO TYGODNIA WIELKIEGO POSTU   J 11, 45-57 Wielu spośród Żydów przybyłych do Marii, ujrzawszy to,...