Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Możemy spodziewać się kontroli pieców domowych

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Zgodnie z przepisami dotyczącymi ograniczania smogu w miastach, do kontroli domowych pieców uprawniona jest straż miejska.

Co do zasady, straż miejska reaguje na sygnały zgłoszone przez mieszkańców. Jeżeli ktoś czuje zaniepokojenie spowodowane tym, co jest spalane w piecu centralnego ogrzewania może zadzwonić do strażników miejskich i ich o tym poinformować. – W 2021 roku takich kontroli przeprowadziliśmy 115 z czego potwierdzonych zgłoszeń, czyli takich w których wykryliśmy nieprawidłowości było 19, te osoby zostały ukarane mandatami karnymi. W 2022 roku kontroli było 85 i mandatami karnymi zostało ukarane 11 osób. Te kary są w wysokości 500 zł, natomiast strażnicy miejscy mają możliwość złożenie wniosku do sądu o ukaranie. Postanowiliśmy, że będziemy ten środek stosowali w przypadku recydywy. Sąd może taką osobę ukarać do 5000 zł grzywny – mówi Komendant Straży Miejskiej w Łomży, Paweł Żebrowski.

      2023-02-06 Komendant Paweł Żebrowki

Liczba osób, które próbują palić w piecu śmieci lub inne niedozwolone substancje regularnie z roku na rok spada. Co ważne, jeśli zostanie wykryta nieprawidłowość jeden raz to strażnicy miejscy pojawią się pod wskazanym adresem bez zapowiedzi po raz kolejny.

Autor wordpress

2023-02-06

Więcej informacji z tej kategorii