Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: MPGKiM dba o nagrobki i miejsca pamięci

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

40 pomników na Cmentarzu Katedralnym przy Kopernika oraz 15 miejsc pamięci które rozsiane są w całym mieście. O tyle miejsc pamięci dba Miejskie przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży podkreśla Dorota Bączek starszy mistrz Zakładu Dróg i Zieleni MPGKiM :

– Zajmujemy się pracami porządkowymi na terenie cmentarza przy tak zwanych miejscach pamięci. Są to głównie mogiły żołnierskie. Takie najbardziej charakterystyczne to są te duże, zbiorowe z 1920 roku. Jest ich sześć. Tam wykonywane są też nasadzenia, są prace porządkowe. Są też to indywidualne mogiły, które miasto nadzoruje, porządkuje. 

      2021-10-29 Dorota Bączek o miejscach pamięci 1

Dbamy o nie cały rok, ale teraz w sposób szczególny przygotowujemy historyczne groby dodaje Dorota Bączek:

– W niektórych miejscach są też wykonywane nasadzenia sezonowe. Staramy się, żeby były w kolorystyce biało-czerwonej, tej narodowej. W nawiązaniu do tych miejsc, przed 1 listopada też stawiane są znicze, a 11 listopada są flagowane. 

      2021-10-29 Dorota Bączek o miejscach pamięci 2

Aby dbać o zabytki na Cmentarzu Katedralnym w Łomży co roku przez Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej organizowana jest kwesta w tym roku, zaangażowanych społeczników z puszkami spotkamy w niedzielę (31.10.) i poniedziałek (1.11.).

mb

 

Hits: 35

Autor P. G.

2021-10-29

Więcej informacji z tej kategorii