Nad Polską pojawiły się pierwsze opady śniegu i deszczu ze śniegiem. Pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży są w ciągłym pogotowiu.
W gotowości jest również odpowiedni sprzęt – podkreślał na antenie Radia Nadzieja, Dyrektor MPGKIM Marek Olbryś:
-Kiedy nadchodzi już pierwszy śnieg jesteśmy gotowi do usuwania śniegu i zwalczania śliskości w każdym wymiarze. Czy to będzie pas drogowy, czy place, ulice, ciągi pieszo-jezdne. Musimy być gotowi, bo chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta, staramy się robić to, jak najlepiej.
Przy intensywnych opadach śniegu pracownicy mają dyżury całodobowe. Na tegoroczną zimę przygotowanych jest 7 ciągników do odśnieżania i ok. 370 pojemników na piasko-sól rozstawionych na ulicach miasta.









