Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: MPGKiM przygotowuje się do zimy

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Dużymi krokami zbliża się do nas zima. Śnieg, przymrozki, a co za tym idzie – śliskie ulice i chodniki. Łomża dba o komfort i bezpieczeństwo swoich mieszkańców i, aby usprawnić pracę drogowców w mieście powstaje hala na piach i sól drogową.

O hali i o tym jak sztab MPGKiM przygotowuje się na ten okres mówi Kamil Mateuszczyk, kierownik Zakładu Oczyszczana Miasta:

– Z tym jest zawsze problem. Nie idzie ocenić jaka będzie ta pogoda. W chwili obecnej będziemy mieli 1154 tony soli drogowej i 14 ton chlorku wapnia. W końcu od lat powstaje typowa hala magazynowa na sól drogową. Trzymamy to typowo pod foliami i tak dalej, jest to dość trudne potem podczas używania tej soli. Musimy odgarniać, zasłaniać. No, jest to dość trudne. W tym roku powstanie cała ta hala, więc już będzie naprawdę dużo, dużo wygodniej. 

      2021-11-20 Kamil Mateuszczyk o przygotowaniach na zimę

Pracownicy MPGKiM co kilka godzin muszą sprawdzać wszystkie ulice naszego miasta, abyśmy mogli swobodnie poruszać się po nich w okresie zimowym , a jak nam wszystkim wiadomo walka z pogodą to nie lada wyzwanie.

kl

Hits: 15

Autor P. G.

2021-11-20

Więcej informacji z tej kategorii

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, co roku rozwija swoją ofertę asortymentową w...