Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: MPK wprowadza zmiany w rozkładach jazdy

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Na ulicach Łomży pojawi się więcej autobusów miejskich. Wraz z początkiem roku szkolnego MPK przywraca szkolny rozkład jazdy, a w nim znalazło się kilka zmian.

To odpowiedź na zapotrzebowanie, jakie zgłosili mieszkańcy – mówi Andrzej Kobyliński, główny specjalista Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Łomży:

– Głównie zmiany będą dotyczyły linii nr 6, która będzie kursowała teraz przez cały rok w dni powszednie, niezależnie od tego czy to będą ferie, czy to będzie rok szkolny, czy to będą wakacje. Ona ma za zadanie uzupełnić linię nr 9, która zniknęła z naszej siatki połączeń. Drugą zmianą, która będzie wprowadzona to zmiana będzie dotyczyła linii nr 14. Linia nr 14 została stworzona w całkowicie nowej odsłonie. Będzie to linia łącząca północ miasta i południe miasta. I kolejna zmiana, które teraz zostanie wprowadzona dotyczy ta zmiana linii nr 18. Dwukrotnie zostanie zwiększona częstotliwość kursowania na tej linii. 

      2021-08-30 Andrzej Kobyliński o rozkładzie MPK

Przypomnijmy, że w autobusach wciąż obowiązują ograniczenia sanitarne dotyczące liczby podróżnych. Obowiązkowe jest też noszenie maseczek podczas podróży. Należy też pamiętać, że biletów nie kupimy u kierowcy. MPK zachęca do korzystania z aplikacji mobilnych lub elektronicznej portmonetki – szczegóły dotyczące biletów znajdują się na stronie mpklomza.pl

pg

Hits: 24

Autor P. G.

2021-08-30

Więcej informacji z tej kategorii

Łomża: rusza sezon grzewczy

Łomża: rusza sezon grzewczy

W Łomży rusza sezon grzewczy, a to znak, że jesień jest już za rogiem. Od dzisiaj mieszkańcy Łomżyńskiej Spółdzielni...

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

Wiara: Dożynki gminne w Radulach

W niedzielne południe - 19 września 2021 r. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Radulach odbyły się...