Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Muzyczne Święto Konstytucji 3 Maja

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Łomżyńscy Filharmonicy zapraszają na koncert. W ramach miejskich obchodów 230. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja usłyszymy muzycznych klasyków. O szczegółach mówi dyrektor Jan Miłosz Zarzycki:

– Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży zaprasza na swój kolejny internetowy koncert. Odbędzie się on w cyklu Muzyczna Majówka, a jego tytuł to “Z ziemi włoskiej do Polski”. Koncert ten będzie odbywał się w ramach miejskich obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Za pulpitem dyrygenckim stanie wybitny włoski dyrygent Maurizio Colasanti, a solistką będzie sopranistka Katarzyna Jaracz. W programie koncertu znajdą się utwory takich kompozytorów jak Vivaldi, Albinoni, Chopin i Moniuszko. 

      2021-05-05 Jan Miłosz Zarzycki o koncercie na 3 Maja

Maurizio Colasanti jest uznawany na międzynarodowej scenie jako jeden z najbardziej dynamicznych i eklektycznych dyrygentów swojego pokolenia. Dyrygował w wielu znakomitych salach koncertowych m.in: Carnegie Hall (Nowy Jork), St. Martin in the Fields (Londyn), Teatro San Carlo (Neapol), Teatro dell’Opera (Rzym), Melba Hall (Melbourne, Australia). Współpracował również z wieloma czołowymi instytucjami akademickimi takimi jak Royal Academy of Music (Londyn), czy Miami University of Music.

Katarzyna Jaracz jest finalistką IX Międzynarodowego Konkursu Sztuki Wokalnej “Złote Głosy”. Prowadzi ożywioną działalność koncertową na terenie całego kraju występując jako solistka z wieloma polskimi filharmoniami. Współpracuje również z Operą Nova w Bydgoszczy.

Koncert będzie transmitowany 6 maja o godz. 19 na kontach społecznościowych Miasta Łomża (www.facebook.com/filharmonialomza) i filharmonii (www.facebook.com/filharmonialomza).

pg/FK

Hits: 29

Autor P. G.

2021-05-05

Więcej informacji z tej kategorii