Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Nadzwyczajnie krótka sesja dotycząca Polskiego Ładu

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Miała być dyskusja i debata, było niewiele ponad 20 minut krótkich wystąpień. Tyle trwała wczorajsza Nadzwyczajna Sesja Rady Miejskiej Łomży. Sesja dotyczyła informacji Prezydenta o planowanych inwestycja w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Została ona zwołana na wniosek 7 radnych – sześciu z klubu Prawa i Sprawiedliwości i jednego z Przyjaznej Łomży.

Uzasadnienie dotyczące zwołania sesji odczytała radna z klubu PiS, Marianna Jóskowiak:

– Chciałabym podkreślić, że dlatego wnioskowaliśmy o zwołanie sesji nadzwyczajnej, ponieważ nie mieliśmy do dziś informacji na temat planowanych inwestycji w tym zakresie. A czas złożenia wniosków mija 30 lipca. Co prawda dziś dostaliśmy na pocztę taką informację. Dofinansowanie rządowe jest niezwykle wysokie i wymaga pogłębionej analizy na temat kluczowych inwestycji strategicznych służących mieszkańcom naszego miasta. 

      2021-07-22 Marianna Jóskowiak o nadzwyczajnej sesji

Miasto planuje w ramach Polskiego Ładu zrealizować trzy inwestycje – dalej realizować budowę nadnarwiańskich bulwarów, przeprowadzić termomodernizację Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich oraz budowę siedziby Przedszkola Publicznego nr 5:

– Rolą samorządowców, rolą prezydenta jest to żeby mieć przygotowane projekty. Mogą być to wnioski, które my możemy złożyć do funduszu Polski Ład, pod warunkiem że mamy projekty. Więc nie może to być też taki koncert życzeń, tym bardziej że w ciągu sześciu miesięcy musimy ogłosić przetarg, więc tego się nie da zrobić. Nawet jeżeli byście państwo mieli jakiś pomysł zupełnie nowy, który wcześniej nie był dyskutowany na sesji, na komisji to tego się nie da fizycznie procedować, więc tutaj musimy bazować na tych projektach, które mamy, o których już na tej sali rozmawiamy od lat – mówi prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski.

      2021-07-22 Mariusz Chrzanowski o Polskim Ładzie

Samorządy mogą składać wnioski w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład do 30 lipca bieżącego roku.

jt

Hits: 20

Autor P. G.

2021-07-22

Więcej informacji z tej kategorii

Wiara: Zmarł Ks. Jan Grochowski

Wiara: Zmarł Ks. Jan Grochowski

Ksiądz Kanonik Jan Grochowski odszedł do Pana w dniu 26 lipca 2021 r. w wieku 87 lat, w kapłaństwie 63 lata,...