Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Nocny konwój ze sprzętem ochrony osobistej dla łomżyńskiej placówki [FOTO/VIDEO]

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Około 2 nad ranem na teren Szpitala Wojewódzkiego im. Kardynała Stefana Wszystkiego w Łomży wjechała wojskowa ciężarówka. Zgodnie z decyzją Ministra Zdrowia placówka stała się szpitalem zakaźnym, więc Agencja Rezerw Materiałowych dostarczyła sprzęt ochrony osobistej dla personelu. 

Przypomnijmy, że od poniedziałku (16.03.) szpital działa jako jednoimienny szpital zakaźny. Decyzja ta spotkała się z protestami mieszkańców oraz władz Łomży. Personel medyczny wskazywała, że nie jest odpowiednio zabezpieczony do przyjmowania pacjentów z zarażeniem koronawirusa. Jak poinformował wczoraj (17.03.) Jacek Roleder, nowy po. dyrektora szpitala, decyzja o przekształceniu została podtrzymana przez wojewodę, a personel zostanie dopuszczony do pracy po odpowiednim uzupełnieniu sprzętu oraz przeszkoleniu. 

 

W nocy z wtorku na środę do łomżyńskiego szpitala trafiło pierwsze duże zaopatrzenie. Wojskowi przywieźli m.in. około 1000 kombinezonów izolacyjnych, google ochronne, rękawice, maseczki i półmaski. Reszta sprzętu została rozwieziona do szpitali w Ostródzie i Olsztynie. 

[nggallery id=3921]

pg

[related limit=”5″]

Autor M. Sz.

2020-03-18

Więcej informacji z tej kategorii