Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Nowe formy wsparcia osób z niepełnosprawnością

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Niemal 80 osób z niepełnosprawnością pracuje w Zakładzie Aktywności Zawodowej ‘Argenta’ w Łomży, specjalizującym się w produkcji tekstylnej.

Potrzeby osób z niepełnosprawnością wciąż są ogromne, dlatego pojawił się pomysł, aby w mieście powstał warsztat terapii zajęciowej. To miejsce gdzie osoby z niepełnosprawnością będą mogły wypełnić swój czas i poczuć się potrzebne- podkreśla Karolina Jałbrzykowska – Szabłowska – Prezes Fundacji “Aktywni w pracy”, Zakład Aktywności Zawodowej Argenta.

-Będzie to pracownia krawiecka, gdzie osoby będą mogli wykonywać proste szycie, które jest przyjemne i nie wymaga zbyt długiego nauczania, jest bardzo pozytywne dla osób, które lubią cykliczność i powtarzalność. Osoby, które mają choroby psychiczne świetnie odnajdują się w spokojnej pracy. 

      2024-03-12 Karolina Jałbrzykowska – Szabłowska

Otwartość pracodawców wciąż jest niewielka, a wśród osób z niepełnosprawnością można znaleźć ogromny potencjał -zwraca uwagę Karolina Jałbrzykowska – Szabłowska.

-Ludzie myślą, że niepełnosprawność, to także niezdolność do pracy, ale to są różne stopnie, schorzenia i na pierwszy rzut oka tego nie dostrzeżemy. Niepełnosprawność dotyczy chorób metabolicznych, które są niewidoczne, osoba może być po przebytym nowotworze, czy w jego trakcie. Należy mieć świadomość tego, że są to osoby świetnie wykwalifikowane, które mają wiele kompetencji. 

      2024-03-12 Karolina Jałbrzykowska – Szabłowska o zainteresowaniu pracą

Miasto Łomża wspiera Zakład Aktywności Zawodowej ‘Argenta’. To dzięki pracy osób z niepełnosprawnością powstają kolorowe kocyki, które następnie trafiają do najmłodszych mieszkańców miasta w ramach wyprawki dla noworodków.

Autor W M

2024-03-12

Więcej informacji z tej kategorii