Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Nowe terminy w konkursie na mural

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Wydłużony został termin zgłoszeń do udziału w konkursie „Łomża dawniej i dziś”. Według nowego harmonogramu zgłoszenia do udziału w konkursie można zgłaszać do 16 października.

Pierwotnie termin zgłaszania prac miał minąć 15 września. Łomżyński ratusz postanowił jednak go wydłużyć do 16 października. Konkurs dotyczy przygotowanie projektu i wykonanie muralu na ścianie budynku III LO w Łomży.

– Mural ma przedstawiać historyczną scenę i jednocześnie stać się wizytówką miasta, oddającą jego charakter i wyjątkowość. Kompozycję malowidła należy wpisać w kontekst architektoniczny ściany budynku z wykorzystaniem istniejących elementów architektury, a kolorystykę należy dostosować do okolicznych zabudowań. Obraz nie powinien wyrażać treści politycznych, rasistowskich, szowinistycznych, nawołujących do nienawiści – mówi prezydent Łomży, Mariusz Chrzanowski.

      2023-10-03 Mariusz Chrzanowski

Zgłoszenia do udziału w konkursie można składać do 16 października w ratuszu, zaś realizacja zwycięskiego projektu powinna nastąpić do końca br. Zwycięzca otrzyma na ten cel honorarium w wysokości 40 tys. zł. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 31 października.

fot. UM Łomża

2023-10-03

Więcej informacji z tej kategorii