Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Obiekty sportowe z dofinansowaniem z ministerstwa

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram
Dofinansowanie na modernizację Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 9 oraz budowę obiektów sportowych przy Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży otrzymało miasto Łomża z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu „Sportowa Polska – program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2021”. Pozyskane wsparcie opiewa na łączną kwotę prawie 3 mln 350 tys. zł. Obie inwestycje będą realizowane w przyszłym roku.

Prezydent Łomży podkreśla, że to niezwykle ważne inwestycje w infrastrukturę sportową przy łomżyńskich szkołach, o których wsparcie mocno w ostatnich tygodniach zabiegał. – Nasza największa hala sportowa w mieście wymaga już remontu i cieszę się, że dzięki środkom Ministerstwa Sportu uda się nam go przeprowadzić. Natomiast „Mechaniak” jest już jedną z ostatnich szkół w Łomży, która nie posiada własnego boiska piłkarskiego i niebawem to się zmieni – informuje prezydent Mariusz Chrzanowski, dziękując ministrowi Piotrowi Glińskiemu za przyznane dofinansowanie.

– Uważam, że jako parlamentarzyści powinniśmy wspierać lokalne samorządy w pozyskiwaniu dodatkowych pieniędzy. W tym wypadku, chodzi o infrastrukturę sportową, dzięki której dzieci i młodzież mogą rozwijać się fizycznie, szkolić, doskonalić swoje umiejętności. To bardzo ważne, aby tego typu inwestycje powstawały  w Łomży, ale i w całym regionie – mówi poseł Kazimierz Gwiazdowski.

Termomodernizacja budynku Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich swoim zakresem obejmuje m.in. docieplenie ścian zewnętrznych i stropodachu części niskich oraz łącznika, wymianę pokrycia dachu nad halą sportową i stolarki okiennej na nowe okna PVC i remont schodów zewnętrznych. W zakres prac wchodzi także wykonanie instalacji przeciwpożarowej, remont kanalizacji wod-kan, deszczowej i ciepłej wody użytkowej oraz wymiana oświetlenia na energooszczędne typu LED. Szacowana wartość inwestycji wynosi 5,9 mln zł.

Budowa obiektów sportowych przy Zespole Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących nr 5 w Łomży zakłada budowę boiska piłkarskiego o nawierzchni z trawy syntetycznej wraz z wyposażeniem. W ramach zdania powstanie także czterotorowa bieżnia lekkoatletyczna o nawierzchni poliuretanowej prosta na 100 m i okólna dookoła boiska na 200 m. W ramach zadania ma powstać skocznia w dal oraz rzutnia do pchnięcia kulą. Szacowana wartość inwestycji opiewa na kwotę 1,7 mln zł.

– Program “Sportowa Polska” ma na celu wsparcie lokalnej infrastruktury sportowej w trzech kategoriach: inwestycji szkolnych, obiektów służących klubom sportowym i obiektów ogólnodostępnych, pozaszkolnych. Trzeba podkreślić, że poza inwestycjami o wymiarze lokalnym realizujemy także te o znaczeniu strategicznym dla sportu. Nie jest zagrożona budowa toru lodowego w Zakopanem – podjąłem decyzję o dofinansowaniu tej inwestycji z uwagi na wyniki przetargu. Kilka miesięcy temu została również podjęta decyzja o dofinansowaniu budowy hali lekkoatletycznej we Wrocławiu. Przypominam, że przyszłoroczny budżet przeznaczony na sport będzie zwiększony o 200 mln zł. Wprowadzamy cztery nowe programy stypendialne, wspieramy sportowców i związki sportowe – powiedział minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński podczas konferencji prasowej poświęconej ogłoszeniu kolejnych wyników programu „Sportowa Polska”.

UM Łomża

Hits: 6

Autor P. G.

2021-09-27

Więcej informacji z tej kategorii