Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Odsłonięcie tabliczki z nazwą Nordland na drogowskazie miast partnerskich

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Na bulwarach nadnarwiańskich w Łomży nastąpiło symboliczne odsłonięcie tabliczki z nazwą Nordland na drogowskazie miast partnerskich. Ten znak to potwierdzenie partnerstwa między Łomżą a Nordland.

Prezydent Miasta, Mariusz Chrzanowski mówi, że dzięki tej współpracy udaje się realizować mnóstwo wydarzeń.

-Wydarzenia, które odbywały się dotychczas w Łomży takie jak jarmarki, dzień osób z niespełnosprawnością, dni miasta, seniorada czy liczne imprezy na łomżyńskich bulwarach były realizowane ze środków zewnętrznych, pochodzących z funduszu norweskiego.

      2023-09-27 Mariusz Chrzanowski

-Ta współpraca to również wymiana doświadczeń, bo odbywają się spotkania studyjne, gościmy delegacje z Norwegii, nasze delegacje również gościły w okręgu Nordland. Dążymy do tego, aby ta współpraca odbywała się na wielu płaszczyznach. To m.in. spotkania w ramach grup inwestycyjnych czy kulturalnych. Planujemy też w najbliższym czasie spotkanie naszych Młodzieżowych Rad, czyli rada okręgu Nordland i Młodzieżowa Rada miasta Łomża – dodaje prezydent.

      2023-09-27 Mariusz Chrzanowski o współpracy

Radny Okręgu Nordland, Christian Torset podkreślił, że ta przyjaźń prowadzi do rozwiązywania różnych problemów społecznych.

-Dla regionu Nordland jest to również niezwykle istotne żebyśmy współpracowali. Mamy bardzo wiele wspólnych problemów i doświadczeń z Łomżą, ponieważ nasza współpraca obejmuje różne wymiary: środowiskowy, społeczny, gospodarczy, w dużym stopniu także kwestie współpracy Rad Młodzieżowych.

      2023-09-27 Christian Torset

Wizyta delegacji Okręgu Nordland z Norwegii odbyła się w ramach realizowanego projektu  pn. ‘Łomża – Miasto, w którym żyję i pracuję”, finansowanego z Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

Autor W M

2023-09-27

Więcej informacji z tej kategorii