Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Okno Życia uratowało kolejne dziecko

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Łomżyńskie Okno Życia, które funkcjonuje przy klasztorze Sióstr Panien Benedyktynek przy ul. Dwornej 32 uratowało kolejne dziecko. To druga dziewczynka, która trafiła pod opiekę Sióstr Zakonnych. 

Ksiądz Jacek Kotowski- Duszpasterz Rodzin Diecezji Łomżyńskiej podczas wczorajszej, uroczystej Mszy Świętej z okazji Walentynek oficjalnie ogłosił, że 12 grudnia 2023r. w Oknie Życia pojawił się kolejny maluszek- zdrowa, uśmiechnięta dziewczynka.

“Dziękujemy siostrom za ich obecność i ukazywanie, że każde życie jest darem Boga”– mówił ks. Jacek Kotowski:

-Siostry zgodziły się przy tym oknie czuwać, chciały, aby znajdowało się w ich klasztorze. Okno działa od września 2010 roku. Uratowało życie dwóch dziewczynek, pierwsza z nich trafiła w kwietniu 2014 roku, dzień po kanonizacji św. Jana Pawła II, mama przyniosła je w samo południe. 12 grudnia 2023 roku trafiła tutaj kolejna dziewczynka. 

      2024-02-12 ks. Jacek Kotowski

Dziewczynka po wstępnym badaniu przez lekarzy trafiła do pogotowia rodzinnego. Tym samym rozpoczęto procedurę ustalania tożsamości oraz drogę adopcyjną.

Okno Życia to bezpieczne miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko. Okno otwiera się od zewnątrz, jest w nim zamontowane ogrzewanie i wentylacja. Po otwarciu włącza się alarm, który wzywa opiekujące się oknem osoby – najczęściej są to zakonnice.

Pierwsze „Okno Życia” w Polsce otwarte zostało w Krakowie w 2006 roku u Sióstr Św. Rodziny z Nazaretu. W Diecezji Łomżyńskiej istnieją dwa takie miejsca. Jedno w Łomży, drugie w Ostrołęce w Domu Zakonnym Sióstr Szarytek przy ul. Szwedzkiej, otwarte 31 maja 2014 r. Do tej pory w całej Polsce w Oknach Życia prowadzonych przez Caritas uratowano ponad 160 bezbronnych dzieci.

 

 

 

Autor W M

2024-02-12

Więcej informacji z tej kategorii