Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Ostatnia chwila na zgłoszenie kandydatów do nagrody w dziedzinie kultury

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Już tylko do końca marca jest czas na zgłoszenie kandydatów do nagrody prezydenta Łomży w dziedzinie kultury. Kogo można zgłosić do nagrody?

O tym Łukasz Czech z Urzędu Miejskiego w Łomży:

– Do nagrody mogą być nominowani twórcy sztuki wizualnej, muzyka, literatura, sztuki estradowej i scenicznej, animatorzy i popularyzatorzy kultury oraz osoby i podmioty zajmujące się ochroną kultury i dziedzictwa narodowego. Mogą to być osoby indywidualne, zespoły, grupy oraz inne podmioty. Nominaci powinni mieć związek z Łomżą poprzez np. miejsce zamieszkania, działalności a także poprzez łomżyńską tematykę czy też działania kulturalne promujące nasze miasto niezależnie od miejsca zamieszkania.

      2022-03-28 Łukasz Czech o nagrodach w dziedzinie kultury 1

Urzędnik wyjaśnia, kto może składać wnioski:

– Wnioski mogą składać dyrektorzy instytucji kultury, związki twórcze, stowarzyszenia i fundacje  prowadzące działalność kulturalną, lokalne uczelnie wyższe i szkoły artystyczne, związki zawodowe oraz grupy co najmniej 5 osób reprezentujących środowiska twórcze, dziennikarskie i inne zajmujące się popularyzacją kultury.

      2022-03-28 Łukasz Czech o nagrodach w dziedzinie kultury 2

Wzór karty zgłoszeniowej i oświadczenia można znaleźć na stronie lomza.pl. Podane są tam również informacje, gdzie należy złożyć wniosek.

jt

Hits: 13

Autor P. G.

2022-03-28

Więcej informacji z tej kategorii