Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Oszuści nie próżnują. Senior stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Sześciu mieszkańców Łomży nie dało się oszustom, ale siódmy już uwierzył w ich historię. Chodzi o 81-letniego mieszkańca Łomży, który uwierzył, że pomaga w ujęciu grupy przestępczej i przez to stracił ponad 30 tysięcy złotych.

Mężczyzna usłyszał w słuchawce młodego mężczyznę, która podał się za prokuratora. O szczegółach podkomisarz Justyna Janowska z Komendy Miejskiej Policji w Łomży:

– Przekazał, że trzeba szybko działać, żeby zatrzymać przestępców. By jednak do tego mogło dojść, niezbędne było zaangażowanie seniora, a w zasadzie to jego oszczędności. Oszust przekonał, że wspólnie z policją rozpracowują grupę przestępczą w skład, której wchodzą pracownicy jednego z banków. Rozmówca tłumaczył nestorowi, że wypłacając pieniądze zdobędzie potrzebne policji odciski palców zamieszanego w sprawę pracownika banku

      2021-11-16 Justyna Janowska o oszustwie seniora 1

81-latek uwierzył w historię usłyszaną w słuchawce:

– Nie zadając pytań, postępując zgodnie z instrukcjami oszusta wypłacił z konta ponad 30 tysięcy złotych, które następnie przekazał nieznajomemu mężczyźnie. Podstawiony kurier czekał na parkingu nieopodal banku. Mężczyzna był pewnie, że jak wróci do domu to przyjadą policjanci, zwrócą mu pieniądze i podziękują za akcję. Gdy pod wieczór seniora odwiedził syn, a ten zaczął mu zdawać relację z tej rzekomej akcji uświadomił sobie, że padł ofiarą oszustów.

      2021-11-16 Justyna Janowska o oszustwie seniora 2

Sprawą zajęły się służby kryminalne łomżyńskiej komendy. Funkcjonariusze kolejny raz apelują o informowanie i edukowanie seniorów w naszych rodzinach o możliwym zagrożeniu ze strony oszustów.

jt

Hits: 16

Autor P. G.

2021-11-16

Więcej informacji z tej kategorii

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, co roku rozwija swoją ofertę asortymentową w...