Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Oszuści telefoniczni znowu polują

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Łomżyńska Komenda Miejska Policji otrzymała dziś kilka sygnałów o próbach oszustwa. Ktoś dzwoni i podszywa się pod pracownika biura antykorupcyjnego. 

– Już do dwóch mieszkanek miasta zadzwonił mężczyzna mówiąc, że jest z biura antykorupcyjnego i że dowody rozmówczyń zostały podrobione i mogą być użyte do przestępstwa. Na szczęście obie Panie wykazały się rozsądkiem i rozłączyły się informując o wszystkim policję – mówi Urszula Brulińska i dodaje, żeby uważać, bo takie telefonu mogą się powtórzyć.

Pamiętajmy, że oszuści na cały czas modyfikują swoje metody działania podając się, m.in. w trakcie rozmowy telefonicznej np. za policjanta, funkcjonariusza służb mundurowych, bądź wnuczka czy siostrzeńca. Bądźmy ostrożni i nie ufajmy takim telefonom! Prawdziwi policjanci NIGDY nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach telefonicznie i NIGDY też nie proszą o przekazanie pieniędzy nieznanej osobie. Zachowajmy szczególną ostrożność i za każdym razem powiadamiajmy policję o otrzymaniu takiego telefonu.

pg

Hits: 13

Autor P. G.

2021-06-15

Więcej informacji z tej kategorii