Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Piłkarskie święto w Łomży. Jutro początek turnieju Łomża Cup

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Będzie to prawdziwe piłkarskie święto. Jutro(14.06) rozpocznie się kolejna edycja turnieju Łomża Cup, który organizowany jest przez Młodzieżowy ŁKS. Weźmie w nim udział 11 młodzieżowych drużyn z rocznika 2011 z całej Polski i 1 drużyna z Litwy.

Wszystkie zespoły rozegrają po 11 meczów w półgodzinnym wymiarze czasowym w jedenastoosobowych składach. Wszystkie zespoły rozegrają po 11 meczów na trzech pełnowymiarowych boiskach (płyta główna, boisko boczne, boisko sztuczne przy WORD) po pół godziny. Łącznie na łomżyńskich boiskach zobaczymy ponad 200 zawodników z drużyn:

Żalgiris Kowno

Varsovia Warszawa

Junior Białystok

Elana Toruń

Ursus Warszawa

Pogoń Siedlce

Gedania Gdańsk

Górnik Łęczna

Junior Ełk

Znicz Pruszków

Mazovia Mińsk Mazowiecki

Młodzieżowy ŁKS

Prezes MŁKS Łomża Łukasz Uściłowski mówi, że Łomża Cup jest wizytówką klubu.

– Rodzice i trenerzy, którzy przyjechali na ubiegłoroczną edycję turnieju chwalili jego organizację, czyli to, że mamy dużo grania, mało przerw, odpowiednie zabezpieczenie medyczne, 3 sędziów na każdym obiekcie. DO tego cała otoczka, fajne nagrody, oprawa medialna, bo jest i film i masa zdjęć. To wszystko składa się na taki stempel jakości.

      2024-06-13 Łukasz Uściłowski

Łomża CUP to nie tylko piłkarskie emocje, ale także pomoc potrzebującym. W trakcie turnieju odbędzie się zbiórka charytatywna na leczenie leczenie i rehabilitację małej Niny. Pomimo zaledwie 6 lat, które ma Nina, 14 miesięcy swojego życia spędziła w szpitalach. Ma za sobą dwie operacje serca i kilka zabiegów na brzuszku. Życie szpitalne bardzo spowolniło rozwój Niny co przy Zespole Downa dodatkowo sprawia że potencjał poznawczy dziewczynki dodatkowo słabnie. Dlatego też Nina wymaga dodatkowej rehabilitacji ruchowej, sensorycznej i neurologopedycznej.

– Od naszego partnera turnieju firmy Sonarol otrzymaliśmy na licytację koszulkę Kamila Grosickiego z autografem oraz piłkę ręczną byłych mistrzów polski Industrialu Kielce. Dodatkowo dochód ze stoisk gastronomicznych zostanie przeznaczony na zbiórkę.

      2024-06-13 Łukasz Uściłowski o zbiórce

Licytację organizatorzy rozpoczną w mediach społecznościowych, natomiast jej dokończenie odbędzie się w niedzielę 16 czerwca na Stadionie Miejskim w Łomży około godziny 12:00.  Pierwszy mecz turnieju zaplanowano na piątek na godzinę 16:30. Natomiast oficjalne otwarcie rozpocznie się w sobotę o 9.

Autor B. Ś.

2024-06-13

Więcej informacji z tej kategorii

21 lipca: Jezus dobry pasterz

21 lipca: Jezus dobry pasterz

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA (ROK B)   Mk 6, 30 - 34 Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co...