Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: PO chce rezygnacji Serdyńskiego z funkcji zastępcy prezydenta. „Nie zrezygnuję”

Ramówka
Facebook
Twitter
Darowizna

Zarząd Regionu Podlaskiego Platformy Obywatelskiej oczekuje od Piotra Serdyńskiego rezygnacji ze stanowiska zastępcy prezydenta Łomży. Partia dała czas wiceprezydentowi do piątku. Ten w przesłanym oświadczeniu stanowczo odpowiada: nie zrezygnuję.

Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy Łomży.

W ostatnich dniach pojawiło się w przestrzeni medialnej wiele sprzecznych ze sobą informacji wprowadzających opinię publiczną w błąd. Dlatego pozwólcie Państwo, że jako Przewodniczący Platformy Obywatelskiej w Łomży, członek władz regionalnych i krajowych PO i Zastępca Prezydenta Miasta Łomża, odniosę się do nich w kilku słowach.

Po pierwsze, nie jest prawdą, że w Łomży powstała jakakolwiek koalicja PO-PiS. Prezydent Miasta Łomża Mariusz Chrzanowski od 6 lat jest bezpartyjny.

Po drugie, koalicja w Radzie Miasta Łomża została zawarta pomiędzy Obywatelskim Klubem Samorządowym a klubem prezydenckim, bez udziału klubu PiS.

Po trzecie, wszelkie uchwały podjęte przez Radę Powiatu Platformy Obywatelskiej w Łomży, wyrażające zgodę na tę koalicję oraz rekomendujące mnie do objęcia funkcji Zastępcy Prezydenta Miasta Łomża, zostały podjęte zgodnie ze statutem partii – jednogłośnie.

Po czwarte, nie ma mojej zgody na szantaż, terror, naciski, zastraszanie. Nie ma mojej zgody, aby o sprawach Łomży decydował Białystok. Nie ma mojej zgody, aby budżet Miasta Łomża był ustalany przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Białymstoku. Nie ma mojej zgody na dyktat polityczny i niszczenie wieloletniej pracy członków Platformy Obywatelskiej w Łomży.

I na koniec. Nie ma mojej zgody na to, aby decyzje Prezydenta Łomży, bądź jego zastępców, zatwierdzano w zaciszu białostockiego magistratu.

Dlatego, Szanowni Państwo, podjąłem decyzję, że nie zrezygnuję z powierzonej mi funkcji, Zastępcy Prezydenta Miasta Łomża i będę walczył o dobre imię swoje, swoich współpracowników, członków łomżyńskiej Platformy Obywatelskiej, a przede wszystkim mieszkańców miasta Łomża.

Z poważaniem,
Piotr Serdyński

Wczoraj zastępca prezydenta Łomży, Piotr Serdyński był Gościem Dnia Radia Nadzieja. Rozmowy wysłuchacie tutaj.

Autor B. Ś.

2024-01-18

Więcej informacji z tej kategorii