Prawie 4,5 mln zł będzie kosztowała przebudowa ulicy Kasztelańskiej. Władze Łomży wczoraj podpisały umowę na realizację inwestycji z Łomżyńskim Przedsiębiorstwem Robót Inżynieryjnych sp. z o.o.
Przedsięwzięcie obejmuje wykonanie robót drogowych, sanitarnych, przebudowę oświetlenia drogowego, budowę kanału technologicznego oraz usunięcie kolizji z istniejącymi sieciami. W ramach zadania planowana jest przebudowa czterech skrzyżowań, realizacja urządzeń bezpieczeństwa ruchu, czyli progów zwalniających i wyniesionych przejść dla pieszych, wykonanie zieleni drogowej. Powstanie też oznakowanie aktywne na trzech przejściach dla pieszych. Nawierzchnia jezdni, chodników, parkingów i zjazdów będzie wykonana z kostki betonowej.
Prace ruszą na początku lipca i potrwają do końca maja przyszłego roku. Na ten cel udało się pozyskać ponad 2,7 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
BŚ/UM Łomża









