Łomża 103,6 fm | Ostrołęka 93,9 fm | Grajewo 93,8 fm

Łomża: Podwyżki dla prezydenta i radnych

Ramówka
Facebook
Twitter
Instagram

Prezydent z wyższym wynagrodzeniem, a radni z podwyżką diet. Tak wygląda sytuacją po wczorajszej sesji Rady Miejskiej Łomży. 

Podczas wczorajszej sesji, stosunkiem głosów 13 za, a 8 przeciw, radni przegłosowali podwyżkę pensji prezydenta Łomży, Mariusza Chrzanowskiego. Od teraz będzie ona wynosić 19,5 tysiąca złotych brutto. Podwyżkę otrzymają także radni. I tak dieta przewodniczącego rady wzrośnie z niewiele ponad 2 tysięcy złotych do ponad trzech tysięcy dwustu. Wiceprzewodniczących z 1,5 tysiąca do ponad 2 tysiące czterystu złotych, a przewodniczących komisji z 1300 na blisko 2100. Diety pozostałych radnych wzrosną z 905 złotych na blisko 1450 złotych. Wszystkie te podwyżki spowodowane są wejściem w życie nowelizacji ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe. Niesmak tego wszystkiego może budzić timing, jeśli spojrzymy na to, że miesiąc temu radni podnieśli podatki w mieście.

Jednocześnie prezydent i radni otrzymają diety z wyrównaniem od sierpnia tego roku.

jt

Hits: 88

Autor P. G.

2021-11-16

Więcej informacji z tej kategorii

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Mlekovita: Poznaj mleczne nowości

Grupa MLEKOVITA, lider branży mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej, co roku rozwija swoją ofertę asortymentową w...